CHCESZ ADOPTOWAĆ PSA LUB KOTA ?

Zapoznaj się z naszymi zasadami adopcji

 

ADOPCJA KOTA
Procedury adopcyjne:
1. Skontaktuj się z osobą prowadząca adopcje kotów w naszym schronisku (pani Martyna 793 432 339).
2. Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z kotem.
3. Wypełnij naszą ankietę  adopcyjną i odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub ma_rty_na@wp.pl
4. Zabezpiecz balkon lub przynajmniej jedno okno siatką.
5. Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej (po odbiór kota należy przyjechać z własnym transporterem). W przypadku młodego kota osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnieciu przez kota dojrzałości płciowej.
6. Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
7. W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, nie może zostać przekazane osobom trzecim.
8. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania kota.

Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną kota —- > Tutaj

 

ADOPCJA PSA
Procedury adopcyjne:
1. Wypełnij ankietę adopcyjną, odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub pomoc@dla-zwierzat.pl , po otrzymaniu wypełnionej ankiety skontaktujemy się z Tobą.
2. Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z psem.
3. Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej. W przypadku adopcji szczeniaka osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnieciu przez psa dojrzałości płciowej.
4. Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
5. W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, zwierzęcia nie można przekazywać osobom trzecim.
6. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania psa.

Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną psa —- > Tutaj
 
Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych w TOZ „Fauna”
Ogólna klauzula informacyjna-RODO
Klauzula Ochrony Danych Osobowych
 

 

TY TEŻ MOŻESZ IM POMÓC!

Pamiętaj, że tylko co drugi pies i co czwarty kot trafiający do schroniska znajduje nowy dom…..

W Społecznym Schronisku dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej na nowych właścicieli czeka prawie 150 zwierzaków

Ludzie i psy żyją zgodnie razem od ponad dziesięciu tysięcy lat. Więź ta umacniana i kultywowana od wieków, stanowi jeden z najsilniejszych znanych związków pomiędzy gatunkami. W krajach całego świata psy występują u boku człowieka jako towarzysze lub spełniając konkretne zadania, pilnując mienia lub jako psy pasterskie. W niektórych krajach psy okazały się nieocenione jako towarzysze niewidomych, głuchoniemych oraz niepełnosprawnych pomagając im wieść życie satysfakcjonujące i użyteczne.

Decyzja o adopcji psa czy kota winna być poprzedzona głębokim namysłem, ponieważ odpowiedzialność za jego dobro spoczywa wyłącznie na barkach właściciela. Zdrowe i dobre ich samopoczucie wymaga towarzystwa, odpowiedniej diety, ruchu na świeżym powietrzu oraz opieki weterynaryjnej. Bez względu na wielkość, maść czy rasę wszystkie zwierzęta mają te same cechy wspólne: są lojalne, oddane i przywiązane do swych opiekunów z którymi dzielą swe życie na tej planecie.

 

Zanim adoptujesz psa pomyśl, że gdybyś ty był psem chciałbyś:

lapa1mieć towarzystwo i zbyt długo nie zostawał sam
lapa1dostawać codziennie odpowiedni pokarm i mieć zawsze świeżą wodę do picia
lapa1wyjść przynajmniej raz dziennie na długi spacer
lapa1mieć codziennie wyczesane futro, żeby było czyste i zdrowe (zwłaszcza jeśli jest długie)
lapa1mieć miejsce do spania z własnym kocykiem
lapa1codziennie dużo biegać i bawić się na ogrodzonym terenie z dala od ruchu ulicznego
lapa1mieć własne zabawki
lapa1mieć zapewnioną dobrą opiekę na czas wyjazdu na wakacje
lapa1być regularnie szczepiony

 

To tylko kilka podstawowych rad by zastanowić się nad adopcją psa.

 

piesio

Pamiętaj!

lapa1Jeśli zdecydujesz się na zwierzaka poszukaj w książkach jak najwięcej informacji na jego temat.

lapa1Twój pies czy kot może dostarczyć Ci dużo radości i wielu godzin interesujących obserwacji, ale potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna!

lapa1Jeśli chcesz mieć zwierzaka najpierw dobrze się zastanów. Czy jesteś pewien, że zawsze będziesz mieć czas i chęć żeby się nim zajmować.

lapa1Jeśli decydujesz się na jakiegoś zwierzaka zawsze najpierw porozmawiaj o tym z innymi domownikami. Zrezygnuj, jeśli nie jesteś całkiem pewien czy naprawdę chcesz go mieć.

lapa1Każda osoba pełnoletnia po głębokim zastanowieniu i podjeciu decyzji o chęci adopcji zwierząka, wraz z dowodem osobistym może przyjść do schroniska by adoptować psa czy kota, nasz pracownik oprowadzi po schroniku, pokaże zwierzaki i chętnie pomoże w doborze psa.