Roki

Roki

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2013 .
  • Adopcja: 38 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

ROKI
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 12/2013
WZROST: OK. 65 CM
WAGA: 38 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNAKIEM
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT

Roki trafił do schroniska po śmierci swojego opiekuna. Jego początki w schronisku nie były łatwe, był zestresowany i nieufny. Potrzebował chwili by przywyknąć do nowej rzeczywistości. Dzięki cierpliwości pracowników i wolontariuszy zaczął się otwierać i nabierać zaufania.

Roki to duży i silny pies, jest przyjazny, wesoły i chętny do współpracy z człowiekiem. Zna podstawowe komendy, jest ułożony i karny. W stosunku do obcych osób bywa nieufny, ale szybko się do nich przekonuje, jest łagodny w stosunku do ludzi i zawsze przyjaźnie nastawiony. W nowym domu na pewno będzie potrzebował więcej czasu na aklimatyzację. Nie jest polecany na pierwszego psa w rodzinie. Potrzebuje przewodnika zrównoważonego i konsekwentnego, który potrafi jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Pozwalając psu na sporadyczne wybryki lub na brak konsekwencji powodujemy, że pies traci szacunek do opiekuna i zaczyna dominować. Roki bardzo dobrze współpracuje z przewodnikiem, ładnie czyta sygnały, potrafi się komunikować, co znacznie ułatwia pracę z psem i stworzenie z nim więzi.

Roki pomimo swojego wieku jest w dobrej kondycji, idealnie odnajdzie się w aktywnej rodzinie lubiącej ruch i długie spacery. Jest zawsze gotowy wyrwać się z boksu na dłuższą przechadzkę. Oprócz aktywności fizycznej na pewno zadowolony będzie z pracy z człowiekiem. Radość sprawi mu uczenie się komend oraz zabawa zabawkami. Nigdy nie pogardzi szarpakiem lub piłeczką.

Z powodu braku odpowiedniej socjalizacji Roki nie potrafi nawiązywać poprawnych relacji z psami. Podczas spacerów jest zainteresowany przechodzącymi psami, potrafi pociągnąć w ich stronę. Przy odpowiednim podejściu Roki nauczy się rezygnacji z takiego zachowania na rzecz spokojnego podglądania obcych psów. Na pewno wymagać to będzie pracy i zaangażowania ze strony nowych opiekunów. W nowym domu Roki powinien być jedynym pupilem.

Roki to pies domowy, do tej pory mieszkał w mieszkaniu, w pomieszczeniach jest bardzo grzeczny, potrafi utrzymywać czystość, nie niszczy, zna podstawowe zasady panujące w domu. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

Roki to mądry pies, który czeka w schronisku na kochającą i odpowiedzialną rodzinę. Do nowego domu wniesie sporo radości.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871

 

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/vJ9vkbnKsB5sxDt47

 

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/409042829469933 

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet

Subscribe to our newsletter

We send e-mails once a month, we never send Spam!
    Skip to content