Borys

Borys

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 23/12/2016 .
  • Adopcja: 12 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
BORYS
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 23/12/2016
WZROST: OK. 40 CM
WAGA: OK. 12 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Borys do schroniska trafił z interwencji. Z relacji świadków wynikało, że był źle traktowany. W dniu przyjęcia pies był zaniedbany i bardzo wystraszony. Pierwsze tygodnie w schronisku były dla niego ogromnie stresujące. Borys nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie chciał kontaktu z ludźmi, uciekał i bardzo się bał. Na szczęście dzięki szybko podjętej pracy Borys powoli zaczął otwierać się na pracowników i wolontariuszy.
 
Borys dopiero uczy się życia na nowo i zaczyna rozumieć, że człowiek potrafi być dobry. To psiak, który wymaga jeszcze sporej ilości pracy, powinien trafić do domu doświadczonego i cierpliwego. Potrzebuje czasu, by zaufać, ale gdy już to zrobi pokaże jakim jest niesamowitym psem. Trzeba tylko dać mu szansę. W stosunku do obcych nadal podchodzi z dystansem, ale osoby, które zna wita z radością i przychodzi się przywitać. Borys jest przekupny, lubi psie przysmaki, więc za pomocą jedzenia łatwiej jest wkraść się w jego łaski. Otwiera się tylko przy ludziach, którym ufa. W domowych warunkach szybko powinien nabrać pewności siebie, a otoczony miłością na pewno odwdzięczy się nowym opiekunom ogromną wdzięcznością.
 
Borys jest raczej pozytywnie nastawiony w stosunku do innych psów. Ma zazwyczaj pokojowe zamiary, oczywiście zawsze może znaleźć się pies, który nie przypadnie mu do gustu. W nowym domu może zamieszkać z drugim psem lub suczką, może być także jedynakiem. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Nie wiemy czy Borys chodził wcześniej na regularne spacery. Wydaje się, że smycz jest dla niego czymś nowym, ale z dnia na dzień radzi sobie coraz lepiej. Coraz swobodniej czuje się podczas spacerów, ładnie chodzi już na smyczy. Nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Widać, że ruch na świeżym powietrzu sprawia mu ogromną radość.
 
Borys jest psem domowym, potrafi utrzymywać czystość, lubi przebywać w pomieszczeniach. Docenia miękkie legowiska. Przy odpowiednim podejściu pozwala na zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne.
 
Borys nie miał do tej pory łatwego życia i swoje już w życiu przeszedł, dlatego potrzebuje domu spokojnego i cierpliwego, który da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu. Mamy nadzieję, że Borys szybko rozkocha w sobie kogoś i trafi na wspaniałych opiekunów.
 
Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567/ Magda: 503 842 241
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:

Wydarzenia

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Informacja

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adoptuj Miłość
Skip to content