Florek

Florek

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2006 .
  • Adopcja: 11 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

FLOREK
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 02/2006
WZROST: OK. 40 CM
WAGA: OK. 11 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT


Florek został znaleziony na ulicy. Był zaniedbany, wychudzony i bardzo wystraszony. Przez pierwsze kilka tygodni Florek bał się ludzi, był wycofany i niedostępny. Miał problem z zaufaniem pracownikom i wolontariuszom schroniska. Dopiero po dłuższym czasie udało nam się go przekonać, że nic mu nie grozi i zaczął powoli otwierać się na ludzi.

Florek to malutki psi staruszek, który zapewne nie miał do tej pory dobrego życia. W pierwszym kontakcie bywa nieufny, nie każdej obcej osobie pozwala na bezpośrednie przekraczanie barier. Jednak zachęcony spacerem lub dobrym jedzeniem otwiera się na człowieka i pokazuje jakim jest wspaniałym psem. Nie jest wylewny, nie rzuca się każdemu w objęcia, ale z czasem w nowym domu na pewno otworzy się na opiekunów i odwdzięczy się za podarowanie mu szansy. Trzeba jednak pamiętać, że budowanie więzi wymaga u Florka więcej czasu. Potrzebuje domu cierpliwego i spokojnego, który da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu oraz pozwoli mu na budowanie relacji w jego własnym tempie. Nie nadaje się na pierwszego psa w rodzinie, powinien trafić do domu bardziej doświadczonego.

Ten wspaniały psi staruszek mimo wieku bardzo lubi spacery. Nie nadaje się już do bardzo aktywnej rodziny, ale ruch na świeżym powietrzu bardzo go odpręża. Uwielbia węszenie w trawie, potrafi chodzić na smyczy, nie zwraca uwagi na przechodzące obok psy. Nadaje się idealnie na psa kanapowca, jednak codzienne spacery są konieczne, by utrzymać go w dobrej formie.

Florek ma dobry kontakt z psami, sam nie wywołuje konfliktów, jest raczej przyjaźnie nastawiony zarówno do samców jak i do suczek. W nowym domu może zamieszkać z drugim czworonogiem, może być także jedynym pupilem w rodzinie.

Nie znamy historii Florka, nie wiemy czy kiedykolwiek mieszkał w mieszkaniu, ale dobrze czuje się w pomieszczeniach. Docenia miękkie legowiska, lubi być w cieple, potrafi utrzymywać czystość, nie jest szczekliwy, nie niszczy. Wydaje się być psem, który szybko odnajdzie się w domowych warunkach.

Mamy nadzieję, że ktoś jeszcze pokocha tego urodziwego staruszka i pokaże mu jak powinno wygląda życie na psiej emeryturze. Szukamy mu domu spokojnego i świadomego adopcji psiego seniora.

Dodatkowe Informacje

WIRTUALNA ADOPCJA:
ZUZANNA LEPOK

Kontakt w sprawie adopcji:
Danusia: 694 940 035

 

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/NnhzrtiTUBv739eR9

 

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1231278210272852/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet
Skip to content