Lumi

Lumi

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 11/2011 .
  • Adopcja: 25 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
LUMI
MIESZANIEC HUSKY
WYKASTROWANY
WIEK: 11/2011
WZROST: DO 55 CM
WAGA: OK 25 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z PSEM, NAJLEPIEJ Z WIĘKSZĄ, ZRÓWNOWAŻONĄ SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
 
Lumi trafił do schroniska z ulicy wraz ze swoim nieco młodszym psim towarzyszem. Widać, że psy są ze sobą mocno zżyte. Prawdopodobnie zostały porzucone przez właściciela, który na pewno nie sprawował nad nimi właściwej opieki. Zostały znalezione w miejscu mało uczęszczanym przez ludzi. Obydwa psy były mocno zaniedbane, brudne, śmierdzące, skołtunione i mocno wystraszone. Wiemy, że do tej pory nie miały dobrego domu i kochającego, troskliwego opiekuna. Na szczęście psiaki trafiły do naszego schroniska- do grona ludzi, którzy od razu zadbali o ich psychiczny i fizyczny komfort
 
Od pierwszego dnia Lumi podbił serca wszystkich pracowników i wolontariuszy. Jest psem o wspaniałym charakterze, jest łagodny i zawsze przyjaźnie nastawiony. W pierwszym kontakcie jest nieśmiały i bywa nieco wycofany, jednak gdy już kogoś lepiej pozna bardzo cieszy się na jego widok i z chęcią przychodzi się przywitać. Jest z niego niesamowity pieszczoch, uwielbia głaskanie, ale potrzebuje czasu na poznanie. Z dnia na dzień nabiera pewności siebie i otwiera się na ludzi oraz otaczający go świat. Lumi dopiero uczy się kontaktu z człowiekiem. Całe swoje dotychczasowe życie radził sobie bez niego. Jest delikatnym seniorem, który lubi sobie posiedzieć i pooglądać świat – jakby trochę z boku. Mimo to – należy pamiętać, że jest to husky, więc chętnie przejdzie się na długi spacer. Szukamy mu domu cierpliwego i wyrozumiałego, który będzie mu stawiał wyzwania i pokaże mu, że człowiek ma do zaoferowania coś dużo fajniejszego niż tylko jedzenie. Lumi nie zna komend, prawdopodobnie nikt go wcześniej tego nie uczył, ale pozytywne nastawienie na człowieka i smaczki dobrze rokują na przyszłą naukę i budowanie wspólnych relacji.
 
W kontakcie z psami raczej nie wszczyna awantur choć ma swoje sympatie i antypatie, potrafi się odszczekać. Lumi na ogół jest przyjaźnie nastawiony do innych psów, idealnie gdyby trafił do domu ze zrównoważoną suczką, która dodałaby mu troszkę odwagi w codziennym życiu. 
 
Psiak bez większego problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym, nie wiemy czy mieszkał kiedyś w mieszkaniu choć w pomieszczeniach zachowuje się poprawnie, zachowuje czystość, nie jest szczekliwy, uwielbia miękkie legowiska, raczej nie powinien mieć problemu z zostawaniem samemu w domu. Na pewno dobrze czułby się w domu z ogrodem lub w dużym mieszkaniu, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby łatwiejsza. Lumi oprócz wypoczywania w promieniach słońca lubi ruch i długie spacery, póki co jest wciąż jeszcze nieśmiały i niepewny podczas spacerów, ale to tylko kwestia czasu zanim w pełni będzie cieszyć się życiem.
 
Mamy nadzieję, że Lumi szybko znajdzie kochający dom, który już nigdy go nie porzuci. Widać jak bardzo brakuje mu człowieka, któremu będzie mógł całkowicie zaufać i oddać swoje dobre, czyste psie serce. Lumi w języku fińskim oznacza śnieg, który doskonale odzwierciedla jego delikatną i wrażliwą naturę.
Pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu. Musi mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i aktywności.
 
Pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami (ankieta, wizyta w przyszłym domu psiaka, spacer zapoznawczy, podpisanie umowy adopcyjnej, wizyta po adopcji).
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Anita: 660 532 331 / Kasia: 579 521 374
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet

Subscribe to our newsletter

We send e-mails once a month, we never send Spam!
    Skip to content