Pako

Pako

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2011 .
  • Waga: 7 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

PAKO
MIESZANIEC PEKIŃCZYKA
WYKASTROWANY
WIEK: 01/2011
WZROST: OK. 30 CM
WAGA: 7 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 7 LAT

Pako trafił do schroniska z ulicy, był bardzo zaniedbany, zdezorientowany oraz miał problemy z poruszaniem się. Jego sierść była w opłakanym stanie, był brudny i cały pokryty kołtunami. Po wizycie u psiego fryzjera pod skołtunionym futerkiem ukazał się piękny pekińczyk. Widać, że od dawno nikt nie interesował się jego zdrowiem. Na szczęście trafił w dobre ręce i natychmiast zadbaliśmy o niego, dzięki czemu Pako powoli wraca do formy. Z powodu problemów z poruszaniem się Pako odwiedził ortopedę. W badaniu radiologicznym widoczne jest zwichnięcie prawego stawu biodrowego, zwichnięcie rzepki oraz liczne zmiany zwyrodnieniowe. Niestety wymagać to będzie interwencji chirurgicznej. Chcielibyśmy szybko znaleźć dla Pako dom tymczasowy lub stały, by po zabiegu mógł dochodzić do siebie w domu, a nie w schroniskowym boksie.

Pako jest łagodnym i bardzo spokojnym starszym psem. Swoją urodą i wdziękiem potrafi oczarować każdego, więc ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Jest otwarty na kontakt z człowiekiem, lgnie do ludzi, lubi być głaskany. Jest psem spokojnym i zrównoważonym, ale także niezależnym, odważnym i umiejącym postawić na swoim. Jeżeli ktoś zaskarbi sobie jego sympatię jest bardzo lojalnym i oddanym przyjacielem.

To już psi senior, ale chętnie wychodzi na spacery z wolontariuszami. Ruch na świeżym powietrzu sprawia mu dużo radości, gdy opuszcza schroniskowy boks widać uśmiech na jego pyszczku. Uwielbia tarzać się w trawie. Ze względu na problemy ortopedyczne chodzi powoli, nie powinien pokonywać długich dystansów, wystarczą mu krótkie spacery, nie jest psem wymagającym sporej dawki ruchu. Ładnie radzi sobie na smyczy. Nie reaguje na przechodzące obok psy. Nie jest to pies skory do zabawy, najchętniej spędza czas, po prostu leżąc i odpoczywając.

Pako jest pozytywnie nastawiony w stosunku do innych czworonogów. Pozwala się obwąchać, sam nie ma nigdy złych zamiarów. Może zamieszkać w domu z drugim psem lub suczką. Psy na pewno muszą zapoznać się przed adopcją. W nowym domu może być także jedynym pupilem, co na pewno będzie mu odpowiadało, ponieważ uwagę człowieka będzie miał tylko dla siebie.

Pako prawdopodobnie miał kiedyś dom, ponieważ zachowuje się jak pies typowo domowy. Potrafi utrzymywać czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Jak na starszego psa przyszło lubi wygodę i miękkie legowiska. Nie jest szczekliwy, z pewnością będzie potrafił zostawać sam w domu.

To wspaniały pies, który swoje ostatnie lata życia powinien spędzić w kochającym domu, a nie w schroniskowym boksie. Wymaga szczególnej opieki i miłości. Mamy nadzieję, że ktoś o dobrym sercu pochyli się na jego losem i zabierze Pako do domu, gdzie będzie mógł cieszyć się psią emeryturą. Szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Magda: 503 842 241/ Natalia: 504 725 567


LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/1EHzsmnh1kLeyZid8

 

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1002749279819050/ 

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet