Reksio

Reksio

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 18/07/2009 .
  • Waga: 10 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
REKSIO
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 18/07/2009
WZROST: OK. 30 CM
WAGA: OK. 10 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 10 LAT
 
Reksio trafił do schroniska, ponieważ jego opiekunka zaniemogła i trafiła do szpitala. Niestety nie była już w stanie dłużej zajmować się swoim ukochanym podopiecznym. Reksio towarzyszył swojej opiekunce całe życie. Był otoczony miłością i dobrą opieką, teraz na starość przyszło mu zamieszkać w schronisku. Pierwsze chwile w schroniskowym boksie były dla Reksia bardzo trudne, dopiero po tygodniu gdy stres odpuścił otworzył się na pracowników schroniska i wolontariuszy. Jednak nadal jest smutny i zrezygnowany, na chwilę staje się wesoły tylko wtedy, gdy widzi znajome twarze.
 
Reksio to pies małych rozmiarów, jest bardzo przyjaźnie nastawiony w stosunku do wszystkich. Uwielbia kontakt z człowiekiem, a osoby, które zna wita z radością. Bardzo lubi być głaskany, to prawdziwy pieszczoch. W schronisku najbardziej brakuje mu człowieka na wyłączność. Widać, że tęskni za domem. Reksio nie jest psem wymagającym. Potrzebuje domu spokojnego, który zapewni mu krótkie spacery, dobre jedzonko i odpowiednią opiekę.
 
Pomimo swojego wieku Reksio bardzo lubi spacery z wolontariuszami, nie musi trafić do aktywnego domu, wystarczą mu krótsze spacery. Jest w dobrej kondycji, ponieważ całe życie sporo spacerował i miał zapewnioną opieką weterynaryjną. Ładnie chodzi na smyczy, uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Ze względu na wiek i budowę ciała nie powinien pokonywać sporej ilości schodów, może zamieszkać w domu z ogrodem, na parterze lub w mieszkaniu z windą.
 
Reksio ma dobry kontakt z innymi psami, nie wchodzi z nimi w konflikty. Ma raczej ugodowy charakter, nie wdaje się w bójki, a zaczepiony potrafi odpuścić i odejść. Może zamieszkać w domu z drugim psem, może być także jedynakiem.
 
To typowo domowy pies, jest grzeczny i ułożony, nie powinien sprawiać większych problemów. Zna zasady panujące w domu, dobrze zachowuje się w pomieszczeniach, potrafi zachowywać czystość, lubi miękkie legowiska. Przy odpowiednim podejściu bez większych problemów poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym.
 
Reksio zasługuje na spokojną emeryturę u boku swojego człowieka. Mamy nadzieję, że takie maleństwo szybko znajdzie dobry dom, który go pokocha i otoczy należytą opieką.
Zima w schroniskowym boksie nie jest łatwa dla takich psich seniorów, dlatego apelujemy o dom dla Reksia.
 
Szukamy dla Reksia domu stałego lub tymczasowego.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Magda: 503 842 241/ Natalia: 504 725 567
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet