Roki

Roki

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 09/2013 .
  • Adopcja: 8 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

ROKI
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 09/2013
WZROST: DO 35 CM
WAGA: OK. 8 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT


Roki trafił do schroniska w wyniku interwencji. Został odebrany właścicielowi, który nad psem się znęcał. Roki był bardzo zaniedbany, brudny, wychudzony, miał wyłysienia na grzbiecie i stan zapalny skóry. Początki w schronisku były dla Rokiego niezwykle trudne, bał się ludzi, szczekał na nieznajomych, nie chciał kontaktu z pracownikami i wolontariuszami. Dopiero po jakimś czasie otworzył się na ludzi i z radością witał znajome twarze. Dziś po wystraszonym Rokim nie ma już śladu, ponownie zaczyna ufać i przekonuje się, że człowiek potrafi być dobry. Odzyskał siły, przytył, sierść pięknie odrosła i jest już gotowy do adopcji, by cieszyć się psią emeryturą u boku swojego człowieka.


Roki to starszy pies, który wymaga domu cierpliwego i spokojnego. Do tej pory nie miał łatwego życia. Jest ułożony i grzeczny, będzie wspaniałym towarzyszem dla spokojnej rodziny lub osoby starszej. Nie jest psem wylewnym, zyskuje dopiero przy bliższym poznaniu. W domowych warunkach na pewno szybko otworzy się na nowych opiekunów, będzie wdzięcznym i oddanym psim przyjacielem. Z pewnością nie będzie miał problemów, by dostosować się do stylu życia swojego opiekuna. Jest psem wrażliwym i czułym, potrzebuje dużo ciepła i miłości. Jest karny, dlatego praca z nim nie jest trudna. Gdy już zaufa będzie bardzo wiernym i zapatrzonym w swojego przewodnika psiakiem.

Powinien trafić do domu mało aktywnego. Nie potrzebuje już długich wędrówek, chociaż zawsze jest gotowy do opuszczenia boksu, z radością uczestniczy w spacerach z wolontariuszami. Nie może pokonywać także sporej ilości schodów, dlatego powinien zamieszkać w domu z ogrodem lub w mieszkaniu z windą albo na parterze.


Roki ma dobry kontakt z innymi psami, nie jest konfliktowy, nie zaczepia, na spacerach nie reaguje na przechodzące obok inne psy. W nowym domu może zamieszkać z drugim czworonogiem, może być także jedynym pupilem w rodzinie.

Roki zachowuje się jak typowo domowy pies. Dobrze zachowuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Jak na psiego seniora przystało lubi wygodę, a szczególnie miękkie legowiska. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.


Roki to wierny i oddany psiak, który szuka domu pełnego miłości. Marzymy, by zaznał jeszcze domowego ciepła i opieki ze strony człowieka. Zasługuje na godną psią emeryturę. Zima w schroniskowym boksie jest wyjątkowo trudna dla starszych psów, dlatego mamy nadzieję, że szybko znajdzie nowy dom.

 

Dodatkowe informacje

WIRTUALNA ADOPCJA:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 W RUDZIE ŚLĄSKIEJ, KLASA VIIB

Kontakt w sprawie adopcji:
Ania: 725 313 375

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/nmVMCFRBa8XNZMao6

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/191286448047726

 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Wydarzenia

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Informacja

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adoptuj Miłość
Skip to content