Roki

Roki

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 11/2010 .
  • Adopcja: 15 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

ROKI
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 11/2010
WZROST: OK. 42 CM
WAGA: OK. 15 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT

Roki został odebrany interwencyjnie z kiepskich warunków. Nie wiadomo jak długo przebywał w miejscu, z którego został zabrany i czy miał kiedyś inny, lepszy dom. Bardzo chcielibyśmy wierzyć, że tak. Do schroniska trafił zaniedbany. Widać, że nikt nie przejmował się ani jego stanem zdrowia, ani pielęgnacją. Na początku był wystraszony i zdezorientowany miejscem, w którym się znalazł. Nie podchodził do ludzi, uciekał gdy ktoś wchodził do jego boksu, nie chciał kontaktu z nikim. Na szczęście dzięki podjętej pracy Roki szybko zaczął się otwierać.

Dzisiaj Roki nabrał już pewności siebie i zdecydowanie przekonał się do pracowników schroniska i wolontariuszy. Dobre jedzenie, spacery i ciepłe schronienie sprawiły, że odzyskał chęć życia i zapragnął kontaktu z człowiekiem. Nadal jest smutny i pewnie musi minąć jeszcze sporo czasu nim zapomni o swoich przykrych doświadczeniach z poprzedniego domu. Gdy kogoś lepiej pozna i zaufa będzie wiernym i oddanym psim przyjacielem do końca swoich dni. Roki to już psi senior, więc potrzebuje domu spokojnego, który rozumie potrzeby starszego psa. Jak na seniora przystało od zabawy woli drzemkę w swoim legowisku.

Ze względu na wiek Roki nie wymaga już aktywnego domu. Może zamieszkać z opiekunem, który lubi spacery, ponieważ Roki uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Lubi długie spacery, odpręża się wtedy węsząc i buszując w trawie, ale nie jest psem, który potrzebuje dużej aktywności.

Z innymi psami bywa różnie. Nie jest konfliktowy, ale są psy, których może nie polubić. Na pewno odnajdzie się w domu w towarzystwie suczki. Może być także jedynym pupilem w rodzinie.

Roki jest psem domowym, bardzo dobrze zachowuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość, nie niszczy, nie jest szczekliwy. Szybko odnajdzie się w domowych warunkach. Jako psi senior docenia wygodę i miękkie legowiska. Przy odpowiednim podejściu zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne nie stanowią większego problemu.

Szukamy domu, który pokocha Rokiego i otoczy odpowiednia opieką. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie upragniony dom, a uśmiech zagości w końcu na jego pyszczku.

Dodatkowe Informacje

WIRTUALNA ADOPCJA:
MARTYNA KOŚCIELNICKA

Kontakt w sprawie adopcji:
Danusia: 694 940 035

 

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/2tQBbWZz7zRDfLVj6

 

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1231278210272852/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet

Subscribe to our newsletter

We send e-mails once a month, we never send Spam!
    Skip to content