Szaman

Szaman

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 03/2016 .
  • Adopcja: 28 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY

SZAMAN
MIESZANIEC BORDER COLLIE / SYBERIAN HUSKY
WYKASTROWANY
WIEK: 03/2016
WZROST: DO 60 CM
WAGA: OK 28 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY (przy doświadczonym przewodniku i odpowiednio wcześniejszym zapoznaniu się z psem może zamieszkać zarówno z suczką jak i samcem)
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DZIECI: NIEPOLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI

 

 

Historia Szamana jest bardzo smutna… opiekunowie kupili go jako uroczą, puchatą niebieskooką kulkę. W okresie szczenięcym Szaman był rozpieszczany, uwielbiany, jednak w wychowaniu popełniono wiele błędów, psiak nie miał poczucia stabilizacji- kilka lat żył w sprzeczności komend i oczekiwań swoich właścicieli. Mimo dużej miłości, którą go darzyli nie byli w stanie zapewnić mu odpowiedniej, dziennej dawki ruchu i zajęcia. Szaman to pies będący trudną mieszanką ras: 

border/aussie – jest to owczarek o bardzo dużej potrzebie pracy, konkretnego zajęcia i współpracy z człowiekiem.
husky – psiak, który potrzebuje dużo ruchu, bardzo niezależny i posiadający swoje zdanie, a za razem pies, którego nie da się do niczego przekonać siłą.

 

Szaman nie jest “zwykłym” psiakiem, za to idealnie odnajdzie się wśród psich koneserów. Mimo słodkiego wyglądu, ogromnego uroku jest psem wymagającym dużej wiedzy i ostrożnej “obsługi”. Postawiony bez wyboru może posunąć się do użycia zębów. Po kilku miesiącach pracy z nim, budowania odpowiedniej relacji opartej na zaufaniu, wzajemnym szacunku i konsekwencji widać ogromne pozytywne postępy w jego zachowaniu. Szaman odzyskał prawdziwą psią radość, bo sytuacje, w których się znajduje w obecności opiekuna są jasne i czytelne. Psiak czuje się komfortowo.
Szaman kiedy zaufa człowiekowi pozwala sobie bez większych problemów na zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne, nie powinien też nie mieć problemów z pilnowaniem zasobów. Jest to pies, który zna zasady życia w mieście, nie boi się ruchu ulicznego, zna zasady panujące w domu, zachowuje czystość.

 

Dla Szamana szukamy mądrego i doświadczonego opiekuna z pasją do aktywnego trybu życia i pracy z pupilem. Na pewno na początku będzie wymagał więcej uwagi, ale z pewnością przy odpowiednim człowieku stanie się najlepszym psijacielem. Prosimy o bardzo przemyślane i odpowiedzialne ankiety i telefony.
Pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu. Musi mieć dużo ruchu i aktywności.
Pies jest pod opieką stowarzyszenia „Okiem Wilka”- adopcja wiąże się z procedurami (ankieta, wizyta przed- i poadopcyjna, spacer, umowa)

Dodatkowe informacje

WIRTUALNA ADOPCJA:
PAULINA WAWRA
Kontakt w sprawie adopcji:
Anita: 660 532 331 / Kasia: 579 521 374
 
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Wydarzenia

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Informacja

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adoptuj Miłość
Skip to content