Wolontariusze – wierni przyjaciele naszego schroniska. Pomocne dłonie, darczyńcy i przede wszystkim jedni z nas!

Systematycznie z pełnym poświęceniem od lat pomagają schronisku. Swój wolny czas poświęcają oddając całe swe serce potrzebującym zwierzętom. Bez ich pomocy nigdy nie udało by się uratować tak dużej liczby psiaków zestresowanych chorych nie mających szans na adopcję.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem skontaktuj się z nami. Przyjedź i zobacz. To dzięki pomocy ludzi o dobrym sercu takich jak – WY nasi podopieczni mogą cieszyć się spacerami, dotykiem ludzkiej, przyjaznej dłoni oraz nadzieją, że nawet tu w schronisku mogą zatracić się w chwilach swobodnej zabawy.

Schronisko czynne jest:

– od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00
– w sobotę i niedzielę w godz. od 10.00 do 16.00

KILKA INFORMACJI O WOLONTARIACIE

 

  • Kilka podstawowych zasad:

– W okresie od kwietnia do października ( włącznie ) psy będą wyprowadzane na spacery w godzinach od 7.00 do 11.00, następnie w godzinach od 11.00 do 13.00 chętni wolontariusze mogą zajmować się pielęgnacją psów, tj. wyczesywaniem, szczotkowaniem, kąpaniem i tp. – od godziny 11.00 wszystkie psy muszą znajdować się na terenie schroniska.
– W okresie od listopada do marca ( włącznie ) psy będą wyprowadzane na spacery w godzinach od 8.00 do 12.00 – od godziny 12.00 wszystkie psy muszą znajdować się na terenie schroniska.
– Przypominamy, że długość jednego spaceru powinna wynosić od 30 do 45 minut.
– W okresie ferii i wakacji zapraszamy również w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku, w tych samych godzinach.

 

  • Kto może zostać wolontariuszem, jakie formalności trzeba spełnić?

– W wolontariacie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, niepełnoletnie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna.
– Osoby pełnoletnie podpisują porozumienie o pracy wolontarystycznej.

 

  • Jak wygląda praca wolontariusza w schronisku?

Praca wolontariuszy, przede wszystkim, polega na wyprowadzaniu psów na spacery. Wyprowadzane zwierzęta to głównie psy duże i silne. Z tego względu zapanowanie nad nimi niemożliwe jest przez młodsze dzieci.

Pracownicy schroniska nie są w stanie sprawować opieki nad wolontariuszami oraz pomagać im podczas wyjmowania i wkładania psiaków do kojców oraz podczas samych spacerów. Wolontariusz musi poradzić sobie sam z wyprowadzanym psem.

Schronisko nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie i reakcje zwierząt w trakcie spacerów.