Apollo

Apollo

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2022 .
  • Waga: 25 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

APOLLO
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 12/2022
WIELKOŚĆ: DUŻA
WAGA: DO 25 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT
 
Apollo to pies, który został odebrany interwencyjnie z bardzo złych warunków. Ma za sobą nieciekawą przeszłość. Był przekazywany z rąk do rąk jak niepotrzebna zabawka. Za każdym razem trafiał na kolejne nieodpowiedzialne domy, które zamiast zadbać o potrzeby dorastającego psa jeszcze bardziej go zaniedbywały. Dla takich psów jak on schronisko to wybawienie i szansa na lepsze jutro. Mamy nadzieję, że szybko ktoś dostrzeże drzemiący w nim potencjał i jego historia doczeka się happy endu.
 
Apollo to pies, który lubi współpracować z człowiekiem, choć czasami ciężko jest mu się skupić na wykonywaniu komend i poleceniu opiekuna. W domowym zaciszy na pewno nie będzie miał z tym problemu, na spacerach bywa rozkojarzony. Przyszły opiekun powinien nad tym popracować. Apollo to pies pozytywnie nastawiony w stosunku do ludzi. Gdy zapewni mu się wszystkie podstawowe potrzeby potrafi się wyciszyć, chętnie daje się głaskać i sam doprasza się o pieszczoty. Lubi kontakt z człowiekiem i z chęcią spędza czas z wolontariuszami. Ze względu na młody wiek wymaga ułożenia. Idealnie gdyby udał się z Apollem na szkolenie.
 
Apollo jest psem młodym i energicznym. Zdecydowanie jest dobrym kandydatem do domu aktywnego. Z radością uczestniczy w długich spacerach z wolontariuszami. Będzie świetnym towarzyszem pieszych wycieczek, wypraw w góry lub amatorskiego biegania. Przyszły opiekun musi zapewnić mu dużo ruchu, lecz do szczęścia potrzebuje nie tylko aktywności fizycznej, lecz także umysłowej. Dobrze sprawdzi się podczas zajęć sportowych takich jak agility, nosework, obedience czy frisbee. To pies bystry i szybko się uczy. Drzemie w nim potencjał, który można wykorzystać podczas szkoleń i treningów.
 
Patrząc na przeszłość Apolla wnioskujemy, że nie był dostatecznie dobrze socjalizowany z psami. Widzimy to także po jego reakcjach, na widok innych psów bardzo się ekscytuje, ale nie wykazuje agresji. Na pewno jest to do wypracowania, a młody wiek i inteligencja Apolla pomogą w przepracowaniu tematu socjalizacji. Wydaje nam się, że przy doświadczonym opiekunie mógłby zamieszkać ze zrównoważoną suczką większych rozmiarów.
 
Apollo to pies domowy. Na pewno czułby się dobrze w domu z ogrodem lub w dużym mieszkaniu, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby dla niego łatwiejsza. Zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne nie stanowią większego problemu.
 
Apollo zasługuje na wspaniały dom, który zadba o niego i wynagrodzi mu dotychczasowe kiepskie życie. Mamy nadzieję, że nie będzie długo czekał w schronisku na odpowiedzialnych opiekunów.
 
Dodatkowe Informacje
 
Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content