Azor

Azor

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 08/2014 .
  • Waga: 30 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY
AZOR (RAMZI)
MIESZANIEC OWCZARKOWATY
WYKASTROWANY
WIEK: 08/2014
WZROST: OK 60 CM
WAGA: DO 30 KG
STOSUNEK DO PSÓW: W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNYM PUPILEM
STOSUNEK DO KOTÓW: PRAWDOPODOBNIE NEUTRALNY
STOSUNEK DO DZIECI: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z DZIEĆMI POWYŻEJ 7 LAT
 
Azor, zwany też Ramzim (Ramzi, takie imię miał u poprzedniego właściciela) trafił do schroniska po tym jak jego właściciel zrzekł się do niego praw. Niestety większość swojego życia spędził na łańcuchu przy budzie, to był cały jego świat. Mimo wielu przykrości i niedogodności, które zafundował mu człowiek, absolutnie nie widać, aby wywarły na nim negatywne piętno. Azor to wyjątkowo inteligentny, pojętny i ciekawy świata pies, zafascynowany otaczającymi go miejscami i zapachami. Każdy krzaczek czy trawa to dla niego nowość i obiekt długich badań nosem, także i w tym przypadku schronisko stało się dla psa wybawieniem oraz szansą na nowe, szczęśliwe życie u boku ludzi, którzy go adoptują.
 
Azor to przesympatyczny i niesamowicie proludzki psiak, który uwielbia głaskanie i pieszczoty. Wyjątkowo szybko przywiązuje się do osób, które go odwiedzają, na spacerach co chwilę odwraca się i sprawdza czy wszyscy są w komplecie. Wobec osób, które dobrze zna jest bardzo przyjacielski, wita je merdaniem i szczekaniem, z przyjemnością daje się głaskać, z entuzjazmem wykonuje znane mu komendy. Kiedy już nawiąże relację z opiekunem, bardzo stara się wyczytywać jego intencje i dopasować do jego potrzeb. Jest bardzo empatyczny. W pierwszym kontakcie może budzić respekt swoimi gabarytami i siłą. Mimo średniego wieku w jakim się znajduje jest psem energicznym i niewybieganym. Na początku spaceru, kiedy poziom emocji jest wysoki może bardzo mocno pociągnąć, więc potrzebuje opiekuna, który będzie w stanie nad psem zapanować. Na psy spotkane na spacerach reaguje dość emocjonalnie. Nie wiadomo jeszcze do końca czy jest to agresja czy tylko ekscytacja. Jednak większość zachowań niepożądanych jest jak najbardziej do wypracowania. Azor jest psem, który potrafi mieć własne zdanie i nie da sobie w przysłowiową kaszę dmuchać. Wymaga opiekuna doświadczonego, mądrego, cierpliwego – takiego, który nawiąże z nim więź i będzie jego przyjacielem, a nie tylko panem.
 
Psiak będzie wspaniałym towarzyszem dla osoby, która lubi spacery po lesie czy po łąkach, tam gdzie można psa spuścić ze smyczy i dać mu trochę swobody, ponieważ lubi pobuszować w okolicznych trawach i poszperać w zaroślach. Ponadto uwielbia zabawy piłką. Azor uwielbia jeść, jest łakomczuchem, łatwo go przekupić jedzeniem. Za psie przysmaki zrobi wszystko, więc dalsze szkolenie i treningi na pewno nie będą trudne. Oprócz tego jest bystrym i szybko uczącym się psiakiem, choć czasami trochę upartym.
 
Nie wiemy czy Azor kiedykolwiek mieszkał w mieszkaniu choć w pomieszczeniach zachowuje się poprawnie. Na pewno dobrze czułby się w domu z ogrodem lub w dużym mieszkaniu, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby łatwiejsza. Powinien trafić do rodziny, która ma doświadczenie w prowadzeniu psów, ponieważ Azor nie jest polecany jako pierwszy pies w rodzinie. Z racji swoich owczarkowatych genów wymaga opiekunów mądrych i konsekwentnych, którzy potrafią jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne nie stanowią większego problemu.
 
Azor zasługuje na wspaniały dom, który zadba o niego i wynagrodzi mu dotychczasowe kiepskie życie. Mamy nadzieję, że nie będzie długo czekał w schronisku na lepsze jutro.
 
 
Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Basia: 662 655 344
 
/
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Wydarzenia

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Informacja

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adoptuj Miłość
Skip to content