Bakuś

Bakuś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 10/2019 .
  • Waga: 27 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

BAKUŚ

W TYPIE AMSTAFFA

WYKASTROWANY

WIEK: 10/2019

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

WAGA: DO 27 KG

STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY

STOSUNEK DO DZIECI: NIE JEST POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI

 

Bakuś do schroniska trafił z ulicy. Był zaniedbany i wychudzony. Widać, że nie miał zapewnionej odpowiedniej opieki. Jednak w schronisku szybko wrócił do dobrej formy.

 

Bakuś jest psem bardzo inteligentnym, testującym i sprawdzającym konsekwencje i umiejętności przewodnika. Jest przyjazny, świetnie czuje się w towarzystwie człowieka, jednak wymaga zdecydowanie bardziej doświadczonego opiekuna, który potrafi wytyczać granice i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. W rękach takiej osoby będzie oddanym psim przyjacielem na długie lata. Szybko się uczy i lubi współpracę z opiekunem. Bywa uparty i niezależny, ale jest psem stabilnym i zrównoważonym, przy odpowiednim podejściu nie powinien mieć problemów z posłuszeństwem.

 

Bakuś to  pies, który uwielbia aktywne spędzanie czasu. Jest wesoły i żywiołowy. Z chęcią spędzi także leniwy wieczór ze swoim opiekunem – oczywiście tylko pod warunkiem, że zapewni mu on jego codzienną dawkę ruchu. Lubi zabawę szarpakiem. Podczas spacerów chętnie biega z nim bawiąc się świetnie w pojedynkę, ale jest też zainteresowany zabawą z człowiekiem. Sam podbiega i rzuca szarpaka pod nogi zapraszając do zabawy. Przy przeciąganiu jest dosyć zawzięty, ale można mu bez problemu odebrać szarpaka. Oprócz fizycznej aktywności należy także zająć jego pomysłową główkę ucząc np. różnych komend, sztuczek czy zapisując go na szkolenie. Szkolenie będzie także świetną okazją do nawiązania więzi z psem. 

 

Ma neutralny stosunek do innych czworonogów. Podczas spacerów nie interesują go inne psy i raczej nie zwraca na nie uwagi. W boksie przebywa sam. Myślimy, że w nowym domu powinien zostać jedynakiem.

 

W pomieszczeniach zachowuje się dobrze, potrafi utrzymywać czystość. Jest psem domowym. Bez większych problemów poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

 

Bakuś będzie oddanym i wiernym psim przyjacielem. Szukamy dla niego aktywnego domu, który go pokocha i będzie mądrze prowadzić przez życie. Idealny będzie miłośnik rasy, który wykorzysta jego potencjał.

Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content