Baster

Baster

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2011 .
  • Waga: 28 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

BASTER

MIESZANIEC

WYKASTROWANY

WIEK: 02/2011

WZROST: DO 50 CM

WAGA: OK 28 KG (MA NADWAGĘ)

STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY NA SPACERACH, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ

STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY

STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Baster pierwszy raz trafił do schroniska w 2013 roku z ulicy, po ponad rocznym pobycie został adoptowany. Rodzinna sielanka trwała kilka lat, dopóki właściciela nie dopadły problemy osobiste, które pokonały go na własne życzenie (problemy z używkami). Na tamten czas najlepszym rozwiązaniem dla Bastera był powrót do schroniska, gdzie spędził tylko kilka miesięcy. Został ponownie adoptowany, jednak jak w pierwszym przypadku ludzie oszukali zarówno pracowników, wolontariuszy a przede wszystkim samego Bastera, który kolejny raz zawiódł się na człowieku. Po kilku latach Baster znowu znalazł dom i tym razem wydawało nam się, że lepiej nie mógł trafić. Niestety po dwóch latach znowu z bólem serca przyjęliśmy go do schroniska, bo ugryzł. Nie wiemy dlaczego i jak to się stało, wiemy natomiast, że nikt nie podjął pracy z Basterem, nikt nie zadzwonił nawet do behawiorysty.

Baster jest smutny, zdezorientowany, sfrustrowany, nie rozumie dlaczego kolejny raz ktoś go porzuca. Z trudem daje się zaprowadzać do boksu, z całych sił zapiera się łapami. Tylko chciał kochać i być kochanym. Dlaczego kolejny raz musi przeżywać stres i czekać w beznadziei czy ktoś zechce dać mu nowy dom. Dla nas- dla pracowników schroniska jest to bardzo smutny, dołujący widok i mimo iż dodajemy otuchy porzuconym, oddanym i niechcianym psom to najlepszym lekarstwem jest nowa, odpowiedzialna i świadoma rodzina, która nie powtórzy sytuacji, w której zwierzęciu rozpada się serce na milion kawałków.

 

Baster z natury jest zrównoważonym, tolerancyjnym, wesołym i przyjacielskim w stosunku do ludzi psem. Dobrze odnajduje się w mieście, nie boi się ruchu ulicznego, ładnie chodzi na smyczy, kiedy jest spuszczony ze smyczy pilnuje opiekuna i nie oddala się za daleko. Zna zasady panujące w domu, bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym. Lubi się bawić, stara się być zawsze pogodny. Baster wesoło reaguje na ludzi, których zna, chętnie wychodzi na spacery. Potrzebuje czasu na aklimatyzację w nowym domu, by poczuć się bezpiecznie i stabilnie. Baster to pies o umiarkowanym temperamencie, będzie wspaniałym towarzyszem pieszych wędrówek.

 

Psiak potrzebuje kochającej, cierpliwej rodziny, która w razie problemów podejmie pracę z behawiorystą. Baster będzie wrażliwym i mocno przywiązanym przyjacielem swojego opiekuna. Czy ktoś jeszcze da mu szansę? Bardzo chcemy w to wierzyć. Wiemy jednak jak ciężko jest znaleźć dom dla starszego, większego i czarnego kundelka, który teraz dostał jeszcze łatkę psa agresywnego.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:

Natalia: 504 725 567 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/xcFGJEeFLtlbfsn22

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/groups/958102988244260

Skip to content