Chaps

Chaps

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 07/2019 .
  • Waga: 23 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

CHAPS
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 07/2019

WZROST: DO 50 CM
WAGA: 23 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: PRAWDOPODOBNIE POZYTYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Chaps został odebrany interwencyjnie. Do tej pory mieszkał z kilkoma psami i swoim właścicielem na działce. Nie znamy dokładnie jego przeszłości i nie wiemy jak długo przebywał w miejscu, z którego został zabrany. Pewne jest, że nie miał do tej pory łatwego życia. Na początku swojego pobytu w schronisku był wystraszony i nieufny, ale szybko otworzył się na pracowników i wolontariuszy.

 

Chaps to piękny pies, który przyciąga uwagę wielu osób. W schronisku wciąż jeszcze podchodzi z rezerwą w stosunku do obcych, potrzebuje chwili, aby zaufać. Gdy już kogoś lepiej pozna pokazuje jakim jest wspaniałym psem. Jest ogromnym pieszczochem, uwielbia dotyk, a głaskanie sprawia mu ogromną radość. Przy odpowiednim podejściu w domu na pewno szybko otworzy się na nowych członków rodziny. Potrzebuje domu cierpliwego, który da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu oraz atmosfery, która będzie sprzyjać budowaniu zaufania i więzi. Nie polecamy go na pierwszego psa w rodzinie, powinien trafić do bardziej doświadczonych osób. Ma potencjał na fajnego, wiernego psiego przyjaciela, jednak wymagać to będzie zaangażowania ze strony przyszłych opiekunów.

 

Chaps z racji młodego wieku może zamieszkać w aktywnej rodzinie. Codzienne długie spacery są konieczne. Idealnie odnajdzie się jako towarzysz wypadów w góry. Lubi ruch na świeżym powietrzu. Z chęcią bawi się zabawkami lub znalezionym na spacerze patykiem. W zabawie sprawdzą się szarpaki i piłki. Z radością i wielką ochotą podchodzi do zabawy z człowiekiem. Węszenie w trawie i obcowanie z naturą sprawia mu przyjemność. Ładnie chodzi na smyczy i podczas spaceru zwraca uwagę na człowieka. Jest nastawiony na współpracę z opiekunem. Pięknie pracuje za psie przysmaki.

 

Ma raczej dobry kontakt z innymi psami, jednak nie należy do psów uległych. Nachalnemu psiemu koledze potrafi wytyczyć granice. Podczas spacerów zdarza mu się obszczekać napotkane czworonogi. Może zamieszkać w domu z drugim psem, a najlepiej suczką po uprzednim zapoznaniu. Może być także jedynym pupilem w nowej rodzinie. W miejscu, w którym mieszkał przebywał również kot, dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że dogada się z kotem.

 

Nie wiemy czy Chaps mieszkał kiedyś w domu. Dobrze czuje się w pomieszczeniach i nie ma problemu z wejściem do budynków. To bardzo mądry pies, więc na pewno szybko przyswoi zasady panujące w domu. Przy odpowiednim podejściu zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne nie powinny stanowić problemu, ale na początku trzeba wykazać się ostrożnością.

 

Chapsik to pies, który zmarnował już wystarczająco dużo czasu. Szukamy dla niego domu, który pokocha i zatroszczy się o niego. Mamy nadzieję, że u boku mądrych i odpowiedzialnych ludzi stanie się zrównoważonym i szczęśliwym psem.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:

Natalia: 504 725 567

 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/Lurisx3Tk8kxRta38

 

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/groups/958102988244260

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content