Cywil

Cywil

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2017 .
  • Waga: 43 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

CYWIL
OWCZAREK NIEMIECKI
WYKASTROWANY
WIEK: 02/2017
WZROST: DO 65 CM
WAGA: OK. 43 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NA SPACERACH NEUTRALNY, W DOMU JEDNAK POWINIEN BYĆ JEDYNYM PUPILEM. JEST SZANSA, ŻE MÓGŁBY ZAMIESZKAĆ Z DUŻĄ ZRÓWNOWAŻONĄ SUCZKĄ PRZY DOŚWIADCZONYM PRZEWODNIKU
STOSUNEK DO KOTÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Cywil to piękny, dumny pies rasy owczarek niemiecki. Niestety popularność tej rasy jest przekleństwem tych psów, ponieważ są traktowane jako „zewnętrzna ozdoba posesji i tani alarm” bądź forma „szpanu” dla okolicznego towarzystwa i sąsiadów. Owczarki to oddane ludziom, mądre psy stróżujące i pracujące, niestety bardzo często są pozostawione same sobie, co przekłada się później na ich problemy behawioralne, a w konsekwencji „zasilają” w dużej ilości schroniska dla bezdomnych zwierząt.
 
W przypadku Cywila jego przeszłość wydaje nam się szczególnie zawiła. Trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym w skutek czego odniósł poważne złamanie prawej kończyny piersiowej. Jego ogólna kondycja również nie była najlepsza, był mocno zaniedbany, wychudzony, brudny i skołtuniony. Ponadto kolejna diagnostyka wykazała przewlekły stan zapalny uszu i przewlekłe zapalenie pęcherza, co wskazuje na to, iż pies cierpiał od dłuższego czasu, a jego właściciel w żaden sposób nie zapewnił mu właściwej opieki pielęgnacyjno-weterynaryjnej. Od momentu kiedy trafił do lecznicy całodobowej rozpoczęła się walka o jego życie, zdrowie i powrót do sprawności. Jego widok i to jak dzielnie znosi wszystkie zabiegi sprawił, że bardzo się z nim zżyliśmy i mocno pokochaliśmy. Ta nierówna walka trwała około roku i śmiało możemy powiedzieć, że jest to jeden z „najdroższych” psów w naszym schronisku , ponieważ na jego wyleczenie i utrzymanie wydaliśmy już około 10 tysięcy złotych. Cywil w czasie leczenia odwiedził wielu specjalistów, szczególnie lekarzy ortopedów dzięki, którym udało się uratować łapę. Ostatecznym i najlepszym rozwiązaniem dla niego był zabieg artrodezy stawu nadgarstkowego prawego. Cywil przeszedł również serię zabiegów rehabilitacyjnych. Obecnie staw został na stałe usztywniony, jednak w niczym mu to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie życie znów jest możliwe bez ciągłego bólu, spacery stały się przyjemnością, a pyszczek znów się śmieje.
Cywil okazał się także bardzo cierpliwym klientem w profesjonalnym zakładzie groomerskim, dzięki czemu jego sierść znów odzyskała blask i jest puszysta. Po około roku możemy stwierdzić, że wygląda zdrowo, dumnie i widać efekty naszej pracy, która nie była łatwa.
 
Cywil jest wyjątkowo inteligentnym psem, z którym trzeba nawiązać właściwą relację opartą na zaufaniu i szacunku. To nie typ psa, u którego można wyegzekwować coś siłą, wręcz przeciwnie, najlepiej sprawdza się korekta słowna, konsekwencja i sekwencja nagród. Cywil jest mocno wpatrzony w swojego opiekuna, pięknie utrzymuje kontakt wzrokowy, a cała jego aparycja sprawia jakby rozumiał wszystko co się do niego mówi. Chętnie podejmuje zabawy typu: aport, zabawa szarpakiem, węszenie, wykonywanie komend i nauka nowych, więc szkolenie nie powinno stanowić żadnego problemu pod warunkiem, że opiekun szczerze i mocno się w nie zaangażuje . Cywil oprócz spędzania czasu z człowiekiem, spacerów uwielbia przejażdżki samochodem, w którym praktycznie mógłby spędzić cały dzień. Będzie idealnym pasażerem podczas krótkich i długich podróży.
 
Analizując zachowanie Cywila podejrzewamy, że psiak mógł mieć kiedyś dobry dom i kochających właścicieli, którzy włożyli wiele pracy w jego ułożenie, co w połączeniu z jego owczarkowatymi genami dało nam wspaniałego pewnego siebie psa z dużymi pokładami energii.
Cywil zdecydowanie potrzebuje świadomego i doświadczonego opiekuna. Jego dość silny charakter, wymaga stanowczego, konsekwentnego, a zarazem łagodnego prowadzenia. Od początku musi mieć jasno wyznaczone granice w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam będzie chciał wprowadzić swoje zasady. Jak wszystkie owczarki mocno i szybko przywiązuje się do swojego człowieka i mimo przyjaznego usposobienia, może z czasem wykazać pewną dozę nieufności chcąc chronić swoje ludzkie stado. Pozostanie wierny bliskim, odważnie stając w ich obronie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Cywil jest psem czujnym i chętnym do współpracy, dlatego należy zapewnić mu wiele wyzwań, które będą stymulowały jego umiejętności, oczywiście dostosowane do jego fizycznych możliwości (mając na uwadze jego powypadkową łapę). Cywil potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu. Dobrze chodzi na smyczy, ale jest to pies sporych rozmiarów i potrafi czasem pociągnąć. Nie każdy poradzi sobie z utrzymaniem go na smyczy.
 
Cywil na spacerach nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Jednak w domu powinien być jedynym pupilem. Ewentualnie może zamieszkać z suczką, ale tylko pod okiem doświadczonego opiekuna. Koty zupełnie go nie interesują, dlatego jest duża szansa, że w nowym domu zaakceptuje towarzystwo kotów.
 
Cywil ze względu na problemy z łapą najlepiej czułby się mieszkając w domu z ogrodem, gdzie nie musiałby pokonywać każdego dnia sporej ilości schodów. Jeśli jednak będzie to mieszkanie to tylko z widną lub na parterze. Cywil bardzo dobrze czuje się w pomieszczeniach. Zachowuje czystość, nie powinien mieć problemu z zostawaniem samemu w domu. Osobom, którym ufa pozwala na zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Bez problemu daje sobie założyć kaganiec.
 
Cywil to wyjątkowy pies, powinien trafić na opiekunów, którzy mądrze poprowadzą go przez życie. Będzie wspaniałym i oddanym psem rodzinnym. Szukamy dla niego kochającego domu, w którym będzie prawdziwym członkiem rodziny.
Absolutnie nie zostanie wydany do budy lub kojca. Obowiązuje procedura adopcyjna. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu.
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content