Czaruś

Czaruś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2014 .
  • Waga: 8 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

CZARUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 01/2014
WIELKOŚĆ: MAŁA
WAGA: OK. 8 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

Czaruś został znaleziony na ulicy. Był zaniedbany, wystraszony i bardzo nieufny. Ciężko było go przekonać do ludzi, bał się i długo otwierał się na pracowników i wolontariuszy. W końcu jednak przełamał się i zaczął dostrzegać, że człowiek nie zawsze ma złe zamiary. Na pewno potrzebuje domu spokojnego i cierpliwego, który da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu.

Czaruś to pies, który zapewne ma za sobą przykre doświadczenia z człowiekiem. Budowanie więzi i zaufania wymaga w jego przypadku więcej czasu. W stosunku do osób, które zna jest przyjaźnie nastawiony, z chęcią daje się głaskać i przybiega się przywitać. Do obcych podchodzi z nieufnością i rezerwą. W schroniskowym boksie nie prezentuje się najlepiej, ponieważ nie reaguje dobrze na obcych. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Gdy tylko opuści schroniskowe mury zmienia się i szybko nawiązuje kontakt z przewodnikiem. Jest radosny i pełen energii. Czaruś uwielbia dobre jedzenie, potrafi pracować za psie przysmaki. Za swoje ulubione przekąski zrobi wszystko, co bardzo ułatwi pracę z nim. Z pewnością w domowych warunkach jego przemiana będzie szybsza.

Czaruś pomimo wieku ma w sobie sporo werwy i chęci do różnych aktywności. Nie jest to może psi sportowiec, ale uwielbia długie spacery. Na smyczy chodzi ładnie, dlatego z spacery z nim to czysta przyjemność. Nie pogardzi także kanapą i leniwym popołudniem przed telewizorem ze swoim opiekunem.

Ma pozytywny stosunek do innych psów, podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. W boksie nie jest konfliktowy. Z pewnością może zamieszkać z psem lub suczką, może być także jedynakiem. Gdyby miał zamieszkać w domu z drugim czworonogiem psy powinny zapoznać się przed adopcją.

Czaruś sprawdzi się w roli psa domowego. Lubi przebywać w pomieszczeniach, utrzymuje czystość, uwielbia miękkie legowiska i wygodę. Przy odpowiednim podejściu opiekuna nie powinien sprawiać większych problemów z zabiegami weterynaryjnymi i pielęgnacyjnymi.

Czaruś to zwykły czarny kundelek, a jak wszyscy dobrze wiemy takim najtrudniej jest znaleźć dom. Mimo wszystko mamy nadzieję, że znajdzie jeszcze rodzinę rozumiejącą jego potrzeby, która otoczy go opieką i miłością do końca jego dni.

Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 
 
LINK DO WYDARZENIA:
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content