Damos

Damos

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2012 .
  • Waga: 9 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

DAMOS
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 02/2012
WZROST: OK. 35 CM
WAGA: DO 9 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE NADAJE SIĘ DO DOMU Z DZIEĆMI
 
Damos wiele lat temu został adoptowany z naszego schroniska. Miał swojego ukochanego pana i wiódł szczęśliwe życie. Niestety, jego opiekun zmarł i Damos został sam. Nikt z rodziny nie był w stanie zająć się psem. Tym sposobem na stare lata przyszło mu wrócić za schroniskowe kraty.
 
Damos źle zniósł powrót do schroniska. Długo nie umiał otworzyć się na kontakt z człowiekiem. To pies nieufny, nie od razu zaprzyjaźnia się z ludźmi i nie każdemu pozwoli na bezpośrednie przekraczanie barier. Potrzebuje czasu i cierpliwego podejścia. Zapewne w domowych warunkach ma szansę znowu stać się wiernym psim przyjacielem. Gdy kogoś lepiej pozna otwiera się, ale mimo wszystko bywa uparty i stara się postawić na swoim. Powinien trafić do domu doświadczonego, który da mu czas na aklimatyzację i doceni jego charakter.
 
Pomimo swojego wieku Damos bardzo lubi spacery z wolontariuszami, ale nie musi trafić do bardzo aktywnego domu, wystarczą mu krótsze spacery. Jest w dobrej kondycji, ładnie chodzi na smyczy. Ruch na świeżym powietrzu bardzo go relaksuje. Ze względu na wiek nie powinien pokonywać sporej ilości schodów, może zamieszkać w domu z ogrodem, na parterze lub w mieszkaniu z windą.
 
Ma dobry kontakt z innymi psami. Podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok czworonogi. Może zamieszkać z psem lub suczką, jednak psy powinny zapoznać się przed adopcją. Do tej pory w domu był psim jedynakiem.
 
Widać, że Damos to domowy pies. Przez większość życia mieszkał ze swoją rodziną w mieszkaniu, dlatego źle znosi warunki schroniskowe. Jak każdy senior lubi miękkie legowiska. Zachowują czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Zna podstawowe zasady panujące w domu i szybko odnajdzie się w domowych warunkach.
 
Damos potrzebuje doświadczonych opiekunów, którzy go pokochają i dadzą mu przestrzeń. Mamy nadzieję, że pomimo swojego nieufnego podejścia do ludzi uda mu się ponownie zaznać domowego ciepła.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Ania: 725 313 375
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content