Dukat

Dukat

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2020 .
  • Waga: 18 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
DUKAT
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 02/2020
WZROST: DO 45 CM
WAGA: 18 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Dukat trafił do jednego ze schronisk w Polsce ponad rok. Z powodu dużej liczby zwierząt pracownicy nie dali rady poświęcić mu zbyt dużo czasu, dlatego Dukat trafił do nas wystraszony i bardzo nieufny. Nie radził sobie w nowej sytuacji, bał się ludzi, uciekał na widok pracowników i wolontariuszy. Potrzebował bardzo dużo czas, by zaufać. Dzięki podjętej pracy Dukat w końcu zaczął robić postępy i z każdym dniem stawał się coraz śmielszy i ciekawy świata. Na pewno wymaga jeszcze sporej ilości pracy i cierpliwości, ale mamy nadzieję, że w dobrych rękach ma szansę stać się zrównoważonym i szczęśliwym psem.
 
Dukat nadal trzyma dystans, szczególnie w stosunku do nowo poznanych osób. Kontakt z ludźmi wciąż sprawia mu problem, ale każdego dnia pracujemy nad tym i powoli otwiera się na człowieka. Potrzebuje domu wyrozumiałego, który da mu czas na aklimatyzację i nawiązanie więzi.
 
Dukat od samego początku swojego pobytu w schronisku był nieufny. Bardzo długo bał się smyczy, nie chciał wychodzić na spacery, jednak gdy już się przełamał pokochał spacery. Teraz z chęcią w nich uczestniczy, ruch na świeżym powietrzu sprawia mu ogromną radość. Ładnie chodzi na smyczy, chociaż odgłosy z ulicy wciąż są dla niego czymś nowym.
Zdecydowanie lepiej będzie czuł się na wsi lub na obrzeżach miasta w spokojnej okolicy. Z racji młodego wieku może trafić do aktywnego domu.
 
Nie wiemy jak Dukat odnajdzie się w mieszkaniu. Na pewno lepiej czułby się w domu z ogrodem, gdzie aklimatyzacja na dużej przestrzeni będzie dla niego łatwiejsza. Dobrze dogaduje się z psami. Idealnie gdyby zamieszkał z drugim zrównoważonym psem lub suczką, może być także jedynakiem.
 
Dukat to wspaniały pies, jednak ze względu na swoją przeszłość powinien trafić do spokojnej i cierpliwej rodziny, która da mu czas na naukę i aklimatyzację. Szukamy dla Dukata domu z doświadczeniem, który podejmie pracę i pomoże mu zaufać człowiekowi.
Dodatkowe informacje
 
Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Wydarzenia

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Informacja

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adoptuj Miłość
Skip to content