Edek

Edek

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2013 .
  • Waga: 11 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

EDEK
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIELKOŚĆ: MAŁA
WAGA: OK. 11 KG
WIEK: 12/2013
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Edek trafił do schroniska z ulicy. Jest to już starszy i na dodatek niewidomy kundelek. Jego początki w schronisku nie były łatwe. Był zdezorientowany i wystraszony. Niestety dla niewidomych psów warunki schroniskowe są niezwykle trudne. Bał się ludzi, nie pozwalał do siebie podejść. Dopiero spacery były momentem przełomowym. Edek zaufał, otworzył się na ludzi i okazał się przesympatycznym psem. Uwielbia głaskanie i spędzanie czasu z człowiekiem. Jak na niewidomego psa radzi sobie naprawdę bardzo dobrze. Jest psem wesołym. Do osób, którym zaufał jest przyjacielski i z chęcią przychodzi się pogłaskać. Jest psem wrażliwym i czułym, potrzebuje dużo ciepła i miłości.
 
Trzeba pamiętać, że jest to już psi seniorek. Nie potrzebuje domu aktywnego. Ładnie chodzi na smyczy. Spacery sprawiają mu ogromną radość. Nie wymaga sporej dawki ruchu, ale nigdy nie pogardzi krótką przechadzką z opiekunem.
 
Odnajdzie się zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Nie wiemy gdzie mieszkał do tej pory, ale wydaje nam się, że mógł mieć kiedyś dom. Zachowuje się jak pies typowo domowy. Potrafi utrzymywać czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.
 
Nie wiemy czy Edek miał do tej pory kontakt z innymi psami. Podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Lepiej czuje się w towarzystwie suczek, może też zostać psim jedynakiem.
 
Wiemy jak trudne będzie znalezienie domu dla niewidomego psa. Nie tracimy jednak nadziei. Edek jest naprawdę wyjątkowy i robi niesamowite wrażenie na ludziach, którzy mieli okazję poznać go bliżej. Może komuś zabije mocniej serce na jego widok i uratuje go od zimy w schroniskowym boksie.
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content