Nody

Nody

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2014 .
  • Waga: 16 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

NODY

MIESZANIEC

WYKASTROWANY

WIEK: 01/2014

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

WAGA: 16 KG

STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY

STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT

 

Nody razem z drugim psem został odebrany interwencyjnie z bardzo złych warunków bytowych. W dniu przyjęcia do schroniska psy były bardzo zaniedbane.  Nody został adoptowany z naszego schroniska w 2015 roku, przez kilka pierwszych lat po adopcji wiódł szczęśliwe życie, potem z nieznanych nam przyczyn wszystko się zmieniło i życie Nodyego zamieniło się w koszmar. Jego psia towarzyszka Poli została zakupiona jako szczenię i dołączyła do niego później. Psy spędziły ze sobą wiele lat, w najtrudniejszych chwilach miały tylko siebie. Z uwagi na fakt, iż były ze sobą niesamowicie zżyte próbowaliśmy szukać im wspólnego domu. Niestety przez kilka miesięcy nie udało nam się znaleźć rodziny, która chciałaby adoptować ten wyjątkowy duet, dlatego byliśmy zmuszeni ich rozdzielić. Przyszło nam to z trudem, jednak dla dobra psów musieliśmy podjąć taką decyzję. Poli pojechała do domu, Nody pozostał sam w schronisku. Rozłąka z Poli ogromnie go zasmuciła. Jedynie odwiedziny człowieka sprawiają, że na chwilę odzyskuje radość życia. Mamy nadzieję, że ten zwykły czarny kundelek ma jeszcze szansę zaznać domowego ciepła i opieki człowieka.

 

Nody w boksie wita bardzo wylewnie każdego odwiedzającego, łasi się do kolan i obwąchuje kieszenie z przysmakami. Na spacerach mocno skupia się na węszeniu. Nie zna komendy „siad”, jednak jest psem niesamowicie mądrym i łasym na psie przysmaki, więc pewnie szybko nadrobi naukę komend. W schroniskowym boksie sprawia wrażenie smutnego i zrezygnowanego, ale gdy tylko poczuje trochę zainteresowania ze strony człowieka natychmiast zamienia się w wesołego i pełnego energii psa. Widać to na spacer, korzysta z każdej chwili, którą może spędzić z człowiekiem. Lubi być głaskany i sam doprasza się o pieszczoty. Nadaje się na psa rodzinnego, jednak nie polecamy go do domu z małymi dziećmi.

 

Pomimo wieku uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Kocha długie przechadzki, w trakcie których dużo węszy i buszuje w trawie. Będzie idealnym kompanem dla osoby, która lubi długie spacery po łąkach i lasach. Wyciągnięty szarpak i zachęta do zabawy sprawia mu sporo frajdy. Przy zabawie skacze radośnie, przymila się i domagać się zabawki. Przeciąga się dosyć zawzięcie, ale potrafi odpuścić i też dosyć szybko nudzi się samą zabawą.

 

Na spacerach dobrze reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Ładnie się z nimi komunikuje i potrafi przywitać się z napotkanym psem. Może zamieszkać w domu z drugim psem, a najlepiej suczką po uprzednim zapoznaniu.

 

Nody dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość, nie niszczy. Szybko odnajdzie się w domowych warunkach. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

 

Nody to wspaniały pies, które zasługuje na wyjątkowy dom. Rodzina, która go adoptuje zyska oddanego i wiernego psiego przyjaciela. Czy ktoś otworzy serce dla tego czarnego kundelka? Wierzymy, że gdzieś jest człowiek, który nie przejdzie obojętnie obok tej smutnej historii i sprawi, że będzie ona miała swój happy end.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:

Marta: 518 022 871

 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/bkU47bNKca6155tw5

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/436889527050821

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content