Feniks

Feniks

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 06/2022 .
  • Waga: 25 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

FENIKS
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 06/2022
WIELKOŚĆ: DUŻA
WAGA: 25 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 13 LAT
 
Feniks został odebrany właścicielom. Do schroniska trafił w bardzo złej kondycji, był skrajnie wychudzony. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Feniks w schronisku przytył, odzyskał formę. Dzisiaj to wesoły i pełen energii pies. Do szczęścia brakuje mu tylko domu, który rozumie potrzeby psa po przejściach i da czas na zbudowanie zaufania.
 
Feniks w pierwszym kontakcie bywa nieufny, nie od razu wpadnie w ramiona przyszłym opiekunom. Jest psem łagodnym i przyjaźnie nastawionym. Gdy kogoś lepiej pozna jest oddany i zapatrzony w swojego przewodnika, najchętniej nie odstępowałby go na krok. W nowym domu zapewne szybko otworzy się na domowników i będzie wiernym przyjacielem. To pies niesamowicie inteligentny, chętnie współpracuje z człowiekiem. Nie nadaje się na jednak pierwszego psa w rodzinie, wymaga od opiekunów nieco doświadczenia.
 
Feniks to pies młody, energiczny i żywiołowy, świetnie odnajdzie się w aktywnym domu. Lubi długie spacery. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Jest bardzo kontaktowy. Zwraca uwagę na swojego przewodnika i bardzo chce się mu przypodobać. Można powiedzieć nawet, że jest „uważny”. Zwraca uwagę na wszystkie sygnały i polecenia, które wydajemy. Jest także łakomy na smaczki, więc łatwo zmotywować go do współpracy. Feniks lubi zabawę zabawkami, chętnie pobiega za piłką lub skorzysta z zabawy szarpakiem.
 
Ma dobry kontakt z psami. Nie pilnuje zasobów, nie popada w konflikty. Potrafi zignorować mijane czworonogi na spacerze. Aktualnie przebywa na wybiegu z innymi psami. Może zamieszkać w domu z psem lub suczką. Może być także jedynakiem w rodzinie.
 
Feniks to pies domowy. Mieszkał do tej pory w mieszkaniu. Dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Może zamieszkać w mieście, nie boi się dźwięków ulicy, zupełnie na nie nie reaguje. Bez większego problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym. Nie jest przyzwyczajony do zabiegów pielęgnacyjnych, ale przy cierpliwym podejściu jest do okiełznania, szczególnie jeśli komuś ufa.
 
Szukamy dla Feniksa domu pełnego miłości i zaangażowania. Mamy nadzieję, że ten wspaniały pies szybko opuści schronisko i zamieszka u boku odpowiedzialnej i kochającej rodziny, która wynagrodzi mu stracony czas.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871
 
 
LINK DO WYDARZENIA:
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content