Filet

Filet

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2021 .
  • Waga: 50 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

FILET
DOG KANARYJSKI
WYKASTROWANY
WIEK: 01/2021
WIELKOŚĆ: BARDZO DUŻA
WAGA: DO 50 KG
STOSUNEK DO PSÓW: PRZY DOŚWIADCZONYM OPIEKUNIE MOŻE ZAMIESZKAĆ ZE ZRÓWNOWAŻONĄ SUKĄ O PODOBNYCH GABARYTACH
STOSUNEK DO KOTÓW: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z KOTEM AKCEPTUJĄCYM PSY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
W mroźny styczniowy dzień dostaliśmy zgłoszenie o psie siedzącym na ławce przystanku autobusowego w centrum miasta. Gdy przyjechaliśmy na miejsce naszym oczom ukazał się piękny, lecz wystraszony dog kanaryjski. Do teraz nie wiemy czy został tam porzucony, a może po prostu komuś uciekł. Nigdy już się tego nie dowiemy. Jego początki w schronisku nie należały do najłatwiejszych, przeżywał ogromny stres i bardzo się bał. Przez dłuższy czas był nieufny i nie pozwalał do siebie podejść. Dzięki pracy podjętej przez jednego z pracowników udało się w końcu przekonać go do współpracy i pokazać, że nic mu nie grozi. Molosy mimo swojej pokaźnej postury są bardzo emocjonalne i wrażliwe psychicznie, dlatego nie łatwo było mu przywyknąć do nowych warunków. Gdy już zaufał otworzył się na ludzi, zauroczył pracowników i wolontariuszy w schronisku.
 
Dziś Filet każdego dnia widząc znane sobie twarze cieszy się całym sobą, czemu towarzyszy szeroki uśmiech od ucha do ucha. Jest psem kontaktowym i przyjaźnie nastwionym, lecz z racji swoich genów wymaga opiekunów mądrych i konsekwentnych, którzy potrafią jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. To pies, który potrzebuje czasu, żeby zaakceptować nowych ludzi w swoim otoczeniu. Dla najbliższych jest łagodny i opiekuńczy, wobec obcych jest nieufny i ostrożny. Nieproszonych gości odstraszy groźną postawą i donośnym, niskim szczekaniem. Potrzebuje opiekuna doświadczonego w pracy z psami, cierpliwego i konsekwentnego w działaniu. Pies tej rasy musi zobaczyć w opiekunie pewnego siebie lidera, w przeciwnym razie może niechętnie wykonywać polecenia. Filet jest psem inteligentnym i podatnym na szkolenie. Jest przekupny i ładnie skupia się na przewodniku, co bardzo ułatwia prace z psem. Jest zrównoważony i opanowany, jednak w pewnych sytuacjach potrafi ujawnić temperament doga. W odpowiednych rękach będzie wiernym i oddanym psem rodzinnym, a do nowego domu wniesie sporo radości i pozytywnej energii.
 
Filet, jak każdy młody pies, potrzebuje dużej dawki ruchu, jednak nie należy do wyczynowców. Nie odnajdzie się w roli towarzysza wielokilometrowych górskich wycieczek lub biegów. Natomiast z chęcią przejdzie się na spokojny, długi spacer po lesie. Po powrocie do domu zapewne położy się na posłaniu lub w ogrodzie i leniwie spędzi popołudnie. Z ogromną ochotą podchodzi do zabawy szarpakiem z opiekunem, lubi również aportować. Sam także potrafi zająć się zabawą zabawkami lub patykiem. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy. Nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi.
 
Nie wiemy czy Filet został dobrze zsocjalizowany w okresie szczenięcym, jednak z naszych obserwacji wynika, że przy doświadczonym opiekunie może zamieszkać z suczką. Warto jednak, by suczka była również psem większych gabarytów.
Filet to pies typowo domowy. Powinien mieszkać w domu ze swoją rodziną, ponieważ psy tej rasy lubią być w bliskim kontakcie ze swoimi opiekunami. Dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Lubi odpoczywać w miękkim legowisku. Najlepiej gdyby zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni będzie czuł się swobodniej i aklimatyzacja będzie dla niego łatwiejsza. Zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne znosi bez większego problemu. Lubi jazdę samochodem, sam chętnie wskakuje do auta.
 
Szukamy dla Fileta tylko doświadczonych i znających specyfikę rasy opiekunów, którzy zadbają o jego potrzeby. Liczymy na to, że trafi do domu, który nie zmarnuje jego potencjału i poprowadzi go mądrze przez życie.
 
Nie zostanie wydany do budy, kojca, pomieszczenia gospodarczego, do stałego przebywania na zewnątrz. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu.
 
Dodatkowe Informacje
 
Kontakt: Marta 518 022 871
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content