Amiś

Amiś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 08/2017 .
  • Adopcja: 16 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY
AMIŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 08/2017
WZROST: OK 46 CM
WAGA: OK 16 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNYM PUPILEM, EWENTUALNIE MOŻE ZAMIESZKAĆ ZE ZRÓWNOWAŻONĄ SUCZKĄ (przy doświadczonym przewodniku i odpowiednio wcześniejszym zapoznaniu się psów)
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI
 
Amiś trafił do schroniska z ulicy, jego początki pobytu nie były łatwe, pies był mocno zestresowany i nieufny, wybierał osoby, którym potrafił szybko zaufać i ostrzegał szczekaniem te, z którymi nie chciał mieć kontaktu. Psiak był bardzo zaniedbany, wychudzony, widać, że miał za sobą bagaż nieprzyjemnych doświadczeń. Dzięki szybko podjętej przez pracowników i wolontariuszy pracy z Amisiem zaczął się otwierać i zrobił ogromne postępy w zachowaniu.
 
Amiś to wspaniały pies dla osoby doświadczonej, która stworzy z nim relację: przewodnik-pies, aby to się udało potrzebny jest czas, cierpliwość, motywacja i zaufanie. Amiś nie jest psem dla każdego, osoba, która zdecyduje się na jego adopcję powinna mieć wiedzę w odczytywaniu psich sygnałów, co ułatwi początkowe budowanie prawidłowych relacji. Nie nadaje się na pierwszego psa w rodzinie. Powinien trafić do domu, który potrafi wytyczać granice i z konsekwencją podejdzie do jego ułożenia. Praca z nim będzie wymagała czasu i zaangażowania ze strony właściciela, głównie ze względu na dość mocny i zdecydowany charakter. Brak konsekwencji lub pozwalanie psu na sporadyczne wybryki może spowodować, że pies straci szacunek do opiekuna i zaczyna dominować.
Amiś ma duży potencjał do nauki więc przyswajanie nowych reguł i zasad nie powinno stanowić dla niego większego problemu. Zapowiada się na wiernego i wpatrzonego w człowieka psa, lubi delikatne głaskanie, przytulanie ze strony znanych mu osób, jest również przekupny na smakołyki. Jest świetnym materiałem na długoletniego przyjaciela rodziny.
Amiś jest dość towarzyski, lubi obecność człowieka, jest przyjaźnie nastawiony, szybko się przywiązuje, jednak bywa nieufny wobec obcych. Jest psem, który potrafi mieć własne zdanie i nie da sobie w przysłowiową kaszę dmuchać.
 
Jest młody, energiczny i niewybiegany, samo ciągnięcie na smyczy jest do wypracowania. Amiś lubi ruch na świeżym powietrzu, chętnie uczestniczy w długich spacerach z wolontariuszami, widać, że maksymalnie się wtedy odpręża. Jest wesoły i chętny do podjęcia zabawy. Jest bardzo ciekawy świata. Na spacerach interesują go krzaczki, trawki, wszystko, co się rusza, pachnie albo wydaje dźwięki. Amiś będzie wspaniałym towarzyszem dla osoby, która lubi spacery po lesie czy po łąkach, tam gdzie można psa spuścić ze smyczy i dać mu trochę swobody. Na samej smyczy trochę się męczy, bo lubi sobie pobuszować w okolicznych trawach i poszperać w zaroślach.
Oprócz odpowiedniej codziennej dawki ruchu, którą trzeba mu zapewnić, należy również zająć jego pomysłową główkę ucząc np. różnych komend, sztuczek czy zapisując go na zajęcia – Nosework (To nowa dyscyplina, wywodząca się ze szkoleń psów policyjnych. Jest to aktywność dla każdego psa, bez względu na rasę, wiek i sprawność fizyczną. Stymuluje umysł, udoskonala węch, pozytywnie wpływa na charakter zwierzęcia i zapewnia godziny świetnej zabawy.)
 
Osobom, które zna pozwala na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i weterynaryjnych. Nie wiemy czy psiak mieszkał kiedyś w mieszkaniu choć w pomieszczeniach zachowuje się poprawnie. Na pewno dobrze czułby się w domu z ogrodem lub w dużym mieszkaniu, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby łatwiejsza.
 
Zatem szukamy dla Amisia mądrych, doświadczonych i kochających opiekunów z pasją do aktywnego trybu życia i pracy z pupilem. Takiej rodziny, która spełni wszystkie warunki i potrzeby, aby stał się grzecznym, stabilnym i szczęśliwym psem.
Zastrzegamy prawo wyboru nowego opiekuna. Szukamy rodziny o stabilnej sytuacji życiowej.
Dodatkowe Informacje

WIRTUALNA ADOPCJA:
GRAŻYNA KOŁODZIEJ
 Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Adoption events

NYC Adoption Fair
  • 2th February at 4pm
  • Washington Square Park
Information

In id fermentum augue, ut pellen tesque Maecenas at arcu risus. Donec com modo sodales ex.

Adopt a pet

Subscribe to our newsletter

We send e-mails once a month, we never send Spam!
    Skip to content