Kira

Kira

  • Płeć: Samica
  • Wiek: 05/2020 .
  • Waga: 18 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

KIRA
MIESZANIEC
WYSTERYLIZOWANA
WIEK: 05/2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
WAGA: OK. 18 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT
 
Kira została porzucona przez swoich właścicieli i trafiła do gminnej przechowali, a stamtąd do naszego schroniska. Może i dobrze się stało, bo wymagała natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Nie wiadomo jaki byłby jej los gdyby została pod opieką nieodpowiedzialnych właścicieli. Kira była zaniedbana, jednak dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy szybko doszła do siebie i odzyskała dobrą formę.
 
Kira sprawdzi się w aktywnym domu, będzie idealnym towarzyszem osób lubiących ruch. Uwielbia długie spacery i bieganie. W kontaktach z człowiekiem jest nastawiona na współpracę. Jest typem psa wpatrzonego w przewodnika i chętnego do nauki. Kira nie zna jeszcze zbyt wielu komend, ale ma duży potencjał, więc szkolenie nie powinno stanowić większego problemu. Jest łasa na jedzie, co ułatwi naukę, bo za smakołyki jest w stanie zrobić niemal wszystko.
 
Kira uwielbia kontakt z ludźmi. Widać jak bardzo na co dzień brakuje jej miłości i czułości opiekuna. Jest prawdziwym pieszczochem, chce spędzać czas z człowiekiem. Sama pcha się do głaskania, a na widok człowieka pyszczek jej się śmieje, a ogonek merda z radości.
Z racji swoich bullowatych genów wymaga opiekunów mądrych i konsekwentnych, którzy potrafią jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. W rękach takich osób będzie fantastyczną psią przyjaciółką.
 
Kira ma wybiórczy stosunek do psów. Wydaje nam się, że socjalizacja z psami w poprzednim domu została zaniedbana. Na spacerach ekscytuje się na innych czworonogów, oczywiście jest to do wypracowania. W domu powinna być jedynaczką. Ewentualnie może zamieszkać ze zrównoważonym samcem swoich rozmiarów, ale stać tak się może tylko pod okiem doświadczonego opiekuna.
 
Kira jest psem typowo domowym, uwielbia miękkie legowiska i wygodę. Potrafi utrzymywać czystość. Odnajdzie się zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym.
 
Kira będzie cudownym, kochanym i wiernym psem rodzinnym. Szukamy dla niej aktywnego domu, który ją pokocha i mądrze poprowadzi przez życie. Mamy nadzieję, że będzie musiała spędzać zimy w schroniskowym boksie.
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content