Kubuś

Kubuś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 03/2012 .
  • Waga: 32 KG
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

KUBUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 03/2012
WZROST: OK. 60 CM
WAGA: OK. 32 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Kubuś został wydany ze schroniska jako mały szczeniaczek. Niestety po latach okazało się, że jego opiekunowie postanowili, że zamieszka w budzie. Pies nie miał zapewne regularnych spacerów i z nudów uciekał, dlatego został przywiązany do budy łańcuchem. Nie wiemy jak długo wiódł życie psa łańcuchowego. Został odebrany interwencyjnie i trafił do schroniska. W dniu przyjęcia był zaniedbany, wychudzony, miał alergiczne pchle zapalenie skóry. Natychmiast zabraliśmy się za poprawę jego kondycji fizycznej i psychicznej. Dzisiaj wygląda i czuje się dużo lepiej. Niestety nie zwrócimy mu straconego czasu, chcemy jednak zrobić wszystko co w naszej mocy, by miał dobry, kochający i odpowiedzialny dom na stare lata. Na taki właśnie dom zasługuje każdy psi senior.

Kubuś dał się poznać jako przesympatyczny pies. Początki w schronisku nie były dla niego łatwe. Gdy już zaakceptował nową rzeczywistość szybko otworzył się na pracowników i wolontariuszy. W pierwszym kontakcie z nową osobą bywa nieco nieufny. W stosunku do osób, które zna jest przyjazny i chętnie przybiega się przywitać. Lubi bliski kontakt z ludźmi, jest psem towarzyskim i mądrym.
Kubuś jak każdy pies łańcuchowy przez większość swojego życia był pozostawiony sam sobie, dlatego przyszły właściciel musi zadbać od samego początku o zbudowanie właściwej relacji opartej na zaufaniu oraz jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Kiedy to uda się osiągnąć Kubuś na pewno będzie oddanym i wiernym towarzyszem. Widać jak bardzo jest spragniony kontaktu z człowiekiem.

Kubuś lubi ruch na świeżym powietrzu. Zapewne od dawna nie chodził regularnie na spacery, więc ogromnie cieszy się z pieszych wędrówek z człowiekiem. Ze względu na wiek nie nadaje się już do sportowego trybu życia lub na wypady w góry, jednak chętnie spędza aktywnie czas z wolontariuszami. Długie spacery nie tylko wpłyną korzystnie na jego kondycję, ale pozwolą także rozładować wciąż drzemiącą w nim energię.

Kubuś nie miał do tej pory socjalizacji z innymi psami. Widywał je jedynie za płotem posesji, na której mieszkał. W domu powinien być jedynakiem. Przy doświadczonym opiekunie może także zamieszkać z suczką większych rozmiarów. Przyszły opiekun na pewno powinien popracować nad jego kontaktami z innymi czworonogami.

Kubuś do tej pory nie mieszkał w mieszkaniu. Nie czuje się dobrze w małych pomieszczeniach, dlatego idealnie sprawdzi się w jego przypadku dom z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni łatwiej będzie mu się zaaklimatyzować. Potrafi utrzymywać czystość. Bez większego problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

Mamy nadzieję, że ten niezwykły psi senior szybko znajdzie odpowiedzialny dom i zazna jeszcze odrobinę ciepła i miłości na ostatnie lata życia. Będzie wiernym i oddanym przyjacielem.

Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Agnieszka: 515944167
 
 
LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/715697057310198/
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content