Borys

Borys

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 09/2011 .
  • Waga: 50 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY

BORYS

ROTTWEILER
WYKASTROWANY
WIEK: 09/2011
WZROST: OK 60 CM
WAGA: OK 50KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY, NA SPACERACH ŁADNIE REAGUJE NA KOREKTY, W DOMU MUSI BYĆ JEDYNYM PSEM
STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: TYLKO OSOBY DOROSŁE, WYMAGA CIERPLIWEGO, KONSEKWENTNEGO I PRZEDE WSZYSTKIM DOŚWIADCZONEGO OPIEKUNA! NIE JEST TO PIES DLA KAŻDEGO!
 
Borys trafił do schroniska z ulicy, został porzucony. Psiak ładnie chodzi na smyczy, reaguje na korekty, bez problemu można wykonywać przy nim wszelkie zabiegi weterynaryjne. Jest psem bardzo zrównoważonym i opanowanym, łatwo daje się korygować i odwołać.
 
Nie przepada za dużymi samcami, na suki nie reaguje negatywnie, ale trudno jest obecnie powiedzieć czy może zamieszkać z drugim psem (opcjonalnie z suką, tylko, gdy istnieje możliwość początkowej separacji psów i powolnego przyzwyczajania).
 
Jest psem typowo domowym, uwielbia spać w legowisku, zachowuje czystość, zna zabawki (zabawę trzeba kontrolować, bo się nakręca na zabawki, czasami lubi coś porwać z torebki, siatki lub półki). Bywa uparty, np. co do kierunku spaceru, ale mając do niego podejście konsekwentne i z szacunkiem bez problemu daje się przekonać. Jest psem, który mocno komunikuje się wzrokiem, cały czas jest wpatrzony w człowieka, bardzo dużo rozumie, jakby czytał w myślach. Wieczorami, gdyby ktoś podchodził z kijem, miotłą czy w kapturze włącza mu się „stróżowanie”, ale do opanowania. Nie reaguje agresywnie na obcych, daje się głaskać. Mimo stabilnego charakteru wymaga osoby doświadczonej i konsekwentnej. Nie polecany do małych dzieci.
 
Chcielibyśmy go wydać do domu lub mieszkania, nie nadaje się do kojca.
Dodatkowe informacje

WIRTUALNA ADOPCJA: 
MATEUSZ KNYĆ
AGNIESZKA FLĄDRO
ROBERT STRZELECKI
Adopcję prowadzi Pomorska Fundacja Rottka.
Pierwszym krokiem jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z fundacją: fundacja@rottka.pl
 
 
Kontakt w sprawie adopcji:
Katarzyna – 603 039 243 –
Pomorska Fundacja Rottka
Marta – 518 022 871 – wolontariuszka schroniska, w którym przebywa pies
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content