Mikuś

Mikuś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 02/2012 .
  • Waga: 10 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

MIKUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 02/2012
WIELKOŚĆ: MAŁA
WAGA: OK. 10 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 8 LAT
 
Mikuś trafił do schroniska skrajnie zaniedbany. Natychmiast otoczyliśmy go opieką i zrobiliśmy wszystko, by wrócił do dobrej kondycji. Był w złym stanie, ledwo stał na łapach, był wychudzony. Widać, że nikt od dawna nie przejmował się ani jego stanem zdrowia, ani pielęgnacją. Na początku był wystraszony i zdezorientowany miejscem, w którym się znalazł. Szybko otworzył się i pokazał jakim jest sympatycznym psem, wciąż jednak jest smutny i widać, że bardzo brakuje mu domu. Zasługuje na psią emeryturę u boku człowieka, niestety przyszło mu spędzać ją w schroniskowym boksie. Schronisko to nie jest miejsce dla takich psich seniorów. Mamy nadzieję, że skradnie czyjeś serce i będzie miał jeszcze okazje nacieszyć się domem.
 
Dzisiaj Mikuś nabrał już sił i pewności siebie. Zdecydowanie przekonał się do pracowników schroniska i wolontariuszy. Dobre jedzenie, spacery i ciepłe schronienie sprawiły, że odzyskał chęć życia i zaczął wracać do dobrej formy. To już psi senior, więc potrzebuje domu spokojnego, który rozumie potrzeby starszego psa. Jak na seniora przystało od zabawy woli drzemkę w swoim legowisku. Nadal w schroniskowym boksie jest smutny i tęskni za swoim człowiekiem. Będzie wiernym i oddanym przyjacielem całej rodziny.
 
Ze względu na wiek nie wymaga już bardzo aktywnego domu. Może zamieszkać z opiekunem, który lubi spacery, ponieważ Mikuś uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Podczas spacerów odpręża się węsząc i buszując w trawie. Nie wymaga ogromnej dawki ruchu, jednak, krótkie spacery po osiedlu mogą być niewystarczające. Ma jeszcze w sobie sporo energii i wigoru.
 
Mikuś nie jest psem konfliktowym, lubi inne czworonogi i nie narzuca się. Na pewno odnajdzie się w domu w towarzystwie drugiego psa. Może być także jednym pupilem w rodzinie.
 
Mikuś jest psem domowym, bardzo dobrze zachowuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość, nie niszczy. Szybko odnajdzie się w domowych warunkach. Jako psi senior docenia wygodę i miękkie legowiska. Przy odpowiednim podejściu zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne nie stanowią większego problemu.
 
Szukamy domu, który pokocha Mikusia i otoczy go odpowiednia opieką. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie upragniony dom, a uśmiech zagości w końcu na jego pyszczku.
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 
LINK DO ALBUMU:
 
Skip to content