Muszka

Muszka

  • Płeć: Samica
  • Wiek: 10/2017 .
  • Waga: 7 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

MUSZKA

MIESZANIEC
WYSTERYLIZOWANA

WIEK: 10/2017
WZROST: OK. 35 CM
WAGA: OK. 7 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Muszka trafiła do nas z likwidowanego schroniska. Nie wiemy nic o jej przeszłości, ale na pewno nie było kolorowo. Sunia bardzo bała się ludzi, kłapała przy próbie dotyku lub uciekała w najdalszy kąt boksu. Przekonanie jej, że człowiek nie zawsze ma złe zamiary zajęło naprawdę sporo czasu. Pomimo podjętej pracy nie udało się jeszcze osiągnąć sporych postępów, choć z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie wiemy jeszcze ile uda się wypracować w warunkach schroniskowych. Na pewno cierpliwy i spokojny dom byłby dla niej ogromną szansą.

 

Muszka zdecydowanie musi trafić do osób z doświadczeniem. Powoli zmienia się i otwiera na kontakt z człowiekiem. Najbardziej dostrzec to można podczas spacerów. Gdy opuszcza schroniskowe mury stres mija, ogon idzie w górę, czasem nawet można dostrzec uśmiech na jej pyszczku. Wciąż jeszcze bywa nieufna w stosunku do nowych osób, nie od razu otwiera się i zaprzyjaźnia. Dotyk człowieka wciąż sprawia jej problem i ogromnie stresuje.  Budowanie więzi i zaufania wymaga zdecydowanie dużo czasu i zaangażowania ze strony opiekuna.

 

Muszka powinna trafić do umiarkowanie aktywnego domu. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, a spacery powodują, że maksymalnie się odpręża. Będzie świetnym kompanem długich pieszych wycieczek. Ma w sobie sporo energii i wigoru. Coraz lepiej radzi sobie na smyczy, choć pierwsze spacery były trudne i bardzo dla niej stresujące. Długo bała się smyczy i  nie pozwała na jej zapięcie. Z tygodnia na tydzień radzi sobie coraz lepiej, już z ochotą spaceruje z wolontariuszami. Idealnie gdyby zamieszkał w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku wielkiego miasta.

 

Muszka ma dobry kontakt z innymi psami, ale lubi postawić na swoim. Nie jest psem uległym i gdy trzeba pokaże psiemu koledze gdzie jego miejsce. W nowym domu może zamieszkać z psem po uprzednim zapoznaniu.

 

Nie wiemy czy Muszka mieszkała kiedykolwiek w domu. Nie boi się pomieszczeń, swobodnie wchodzi do budynków. Zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne są dla niej stresujące, pewnie z czasem przywyknie do regularnych wizyt u weterynarza. Niestety w tej chwili sprawiają one problem.

 

Muszka potrzebuje cierpliwego domu, który da jej czas na aklimatyzację i zbudowanie zaufania. Szukamy dla niej odpowiedzialnego domu, który otoczy ją opieką i miłością.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Ania: 725 313 375

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/qBhVQmA1KbCr2dYi6

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/191286448047726/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content