Pero

Pero

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 12/2022 .
  • Waga: 12 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

PERO
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 12/2022
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
WAGA: 12 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Pero został oddany do schroniska przez swoją właścicielkę, która kupiła go przez jeden z portali internetowych. Pies stał się problemem gdy jego pani wróciła do prac i mały szczeniak pozostawiony sam na wiele godzin w domu z nudów zaczął niszczyć. Na początku swojego pobytu w schronisku był bardzo zestresowany i nie chciał kontaktu z ludźmi. Widać, że nie miał dobrego startu w życiu. Na szczęście jego młody wiek, chęć życia i beztroska sprawiły, że szybko udało mu się zapomnieć o złych doświadczeniach. Otoczyliśmy go opieką i zajęliśmy jego czas spacerami z wolontariuszami, zabawą z innymi psami i dziś Pero znowu ze szczenięcą radością wita wszystkich odwiedzających.
 
Pero jak na młodego psa przystało jest energiczny i żywiołowy. Jest łagodny w stosunku do ludzi, bardzo kontaktowy i przyjaźnie nastawiony, jednak bywa nieufny w stosunku obcych. Potrzebuje dłuższej chwili, by otworzyć się na nowe osoby w swoim otoczeniu. Ludzi, których zna z radością wita w boksie, aż ciężko się od niego opędzić. Próbuje zwrócić na siebie uwagę, chce być głaskany lub prosi o chwilę zabawy. Z racji wieku wymaga ułożenia, ale to mądry i skory do nauki pies, potrafi, skupić swoją uwagę na przewodniku i szybko się uczy. Na pewno błyskawicznie nadrobi braki w wychowaniu, pod warunkiem że zamiast przymusu, będzie wobec niego stosowana zachęta do współpracy. Psiak jest inteligentny i zawzięty, nie zniechęca się szybko i lubi wyzwania. Będzie wspaniałym i wiernym psim przyjacielem na długie lata. Nie nadaje się na pierwszego psa w rodzinie.
 
Pero idealnie odnajdzie się w aktywnej rodzinie lubiącej ruch i długie spacery. Jest zawsze gotowy wyrwać się z boksu na dłuższą przechadzkę, nadaje się na długie, piesze wędrówki lub jako towarzysz dla biegacza. Oprócz aktywności fizycznej na pewno trzeba się skupić także na zajęciu jego pomysłowej główki. Pero lubi zabawę, doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawy z aportowaniem i szarpakami. Radość sprawi mu uczenie się komend lub udział w szkoleniu dla psów.
 
Pero dobrze dogaduje się z innymi psami, swobodnie może zamieszkać z drugim czworonogiem. Lubi zaczepiać psy do zabawy.
Może zamieszkać w domu z psem, może być także jedynakiem.
 
Z informacji jakie uzyskaliśmy od byłej właścicielki Pero mieszkał do tej pory w mieszkaniu. Dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Jednak pamiętajmy, że to młody pies i mogą zdarzyć mu się jeszcze wpadki związane z czystością. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.
 
Pero to mądry pies, który czeka w schronisku na kochającą i odpowiedzialną rodzinę. Do nowego domu wniesie na pewno sporą dawkę pozytywnej energii i wiele radości.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/pj7vgv56pr8qhiqT6

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/groups/958102988244260

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content