Polar

Polar

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 09/2008 .
  • Waga: 20 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY

O Mnie

POLAR
MIESZANIEC
WYKASTROWANY

WIEK: 09/2008
WZROST: DO 50 CM
WAGA: OK. 20 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY, W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNAKIEM
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE NADAJE SIĘ DO DOMU Z DZIEĆMI

 

Polar długo błąkał się po wsi. Przez niektórych był przeganiany, inni próbowali go złapać, ale uciekał wtedy w popłochu. Zapewne nie miał do tej pory łatwego życia, a człowiek nie kojarzy mu się dobrze. Był bardzo zaniedbany, brudny i przeraźliwie chudy. Gdy po długiej tułaczce w końcu udało się go zabezpieczyć trafił do schroniska. Długo nie był w stanie nawiązać relacji z człowiekiem. Bał się, odstraszał wszystkich głośnym szczekaniem. Gdy po dłuższym czasie przekonał się do kilku pracowników zajęliśmy jego zdrowiem i powrotem do formy. Z tygodnia na tydzień widzieliśmy jak zmienia się jego sylwetka i podejście do ludzi.

 

Dziś po wychudzonym ciele Polara nie ma już śladu. Zmienił się w pięknego psa o lśniącej sierści, wciąż jednak wymaga pracy, a na zbudowanie więzi z człowiekiem potrzebuje czasu. Gdy już zaufa daj się głaskać i z chęcią przybiega się przywitać. Powinien trafić do domu doświadczonego, który potrafi wytyczać granicę i odczytywać psie sygnały. Ma potencjał na fajnego i wiernego psiego przyjaciela, jednak wymaga to czasu, cierpliwości i doświadczenia ze strony przyszłego opiekuna. Widać, że życie nie rozpieszczało Polara. Nie wiemy dokładnie co przeszedł, ale jego zachowanie jednoznacznie mówi o trudnych doświadczeniach z przeszłości.

  

Polar to starszy pies, który potrzebuje spokojnego domu. Jest w dobrej kondycji, ładnie chodzi na smyczy i chętnie uczestniczy w spacerach, ale ze względu na wiek nie wymaga już aktywnego domu. Idealnie odnajdzie się u boku domatora, z którym chętnie spędzi leniwie czas w domu lub na działce.

 

Polar nie miał zapewne dużego kontaktu z psami lub jego doświadczenia z psimi kolegami nie są dobre. Na spacerach obszczekuje napotkane czworonogi. W nowym domu powinien być jedynakiem.

 

Polar dobrze czuje się w pomieszczeniach. Jak na starszego psa przystało docenia wygodę i chętnie korzysta z miękkiego legowiska w pawilonie, w którym mieszka. Jest psem spokojnym i przesypia większą część dnia. Szukamy dla niego domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja będzie dla niego łatwiejsza.  

 

Polar to już psi staruszek, który zasługuje na spokojną emeryturę u boku swojego człowieka. Mamy nadzieję, że ktoś zwróci uwagę na tego skrzywdzonego psa i wynagrodzi mu jego dotychczasowe trudne życie.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Danusia: 694 940 035

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/SFvS1MjVowQqqzSq8

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/1857084704672069/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content