Riko

Riko

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 10/2020 .
  • Waga: 26 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

RIKO

MIESZANIEC

WYKASTROWANY

WIEK: 10/2020

WZROST: DO 55 CM

WAGA: OK. 26 KG

STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ

STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY

STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 12 LAT

 

Riko do schroniska trafił z ulicy. Po jego zachowaniu wnioskujemy, że nie ma złych doświadczeń z człowiekiem. To przemiły, ufny i młody pies, który kocha cały świat.

 

Riko, jak każdy młody pies, wymaga ułożenia. Jest inteligentny i pojętny. Uczy się chętnie, ale dopiero zaczyna swoją współpracę z człowiekiem. Praca z nim wymaga od opiekuna cierpliwości i konsekwencji. Widać, że do tej pory nikt nie poświęcił mu zbyt dużo czasu na naukę. Sprawdzi się w roli przyjaciela rodziny, ale lepiej będzie czuł się w towarzystwie starszych dzieci. Potrzebuje dużo kontaktu z opiekunem, wobec którego jest oddany i posłuszny. Uwielbia głaskanie i przytulanie.  

 

Riko to pies żywiołowy i zdecydowanie potrzebuje aktywnego domu. Lubi długie spacery, podczas których jest czujny i ciekawski. Z ochotą będzie towarzyszył przewodnikowi w dogtrekkingach lub biegach. Podczas spacerów ładnie nawiązuje kontakt z opiekunem. Lubi węszyć i bawić się zabawkami. W zabawie szarpakiem jest dosyć zawzięty, ale bez problemu pozwala sobie go odebrać. Potrzebuje dużej dawki ruchu i zajęć angażujących jego umysł. Gdy mu się to zapewni na pewno odwdzięczy się bezgranicznym oddaniem i wiernością. Podczas spacerów ciągnie na smyczy, ale przy regularnych aktywnościach jest to do wypracowania.

 

Z naszych obserwacji wynika, że Riko nie był dostatecznie socjalizowany z innymi czworonogami. Podczas spacerów mijane psy w większości obszczekuje, ale z niektórymi chce się bawić. Przyszły opiekun powinien popracować nad jego dalszą socjalizacją z psami. Zapewne odnajdzie się w domu z większą suczką. Psy powinny zapoznać się przed adopcją. Może być także jedynym pupilem w rodzinie.

 

Nie powinien mieć problemu w dostosowaniu się do warunków domowych. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i w domu z ogrodem.  Będzie wspaniałym czworonożnym towarzyszem, który dobrze zaadaptuje się w warunkach miejskich. Bez problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

 

Riko szuka odpowiedzialnego domu, który poświęci się jego wychowaniu. Będzie wspaniałym psem rodzinnym. Do nowego domu wniesie sporo radości i szaleństwa.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:

Marta: 518 022 871

 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/XPCetRGDEZVQStU7A

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/756668301515611

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content