Safira

Safira

  • Płeć: Samica
  • Wiek: 07/2015 .
  • Waga: 37 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY

O Mnie

SAFIRA
MIESZANIEC
WYSTERYLIZOWANA
WIEK: 07/2015
WIELKOŚĆ: DUŻA
WAGA: 35 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, W DOMU POWINNA BYĆ JEDYNACZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Safira została porzucona przez swojego właściciela na posesji. Pan wyprowadził się, a sunia została sama i dokarmiana była przez osobę z rodziny. Sunia była zaniedbana, więc natychmiast zadbaliśmy o nią zdrowotnie i pielęgnacyjnie. Prawdopodobnie dobrze się stało, że trafiła do schroniska, bo dostała szansę na lepsze życie. Pomogliśmy jej wrócić do dobrej formy, jest już gotowa do adopcji i z utęsknieniem czeka na swojego człowieka.
 
Safira to piękna sunia, która szybko otworzyła się na kontakt z pracownikami i wolontariuszami. Bardzo lubi przebywać z ludźmi. W każdej osobie widzi swojego przyjaciela. Jest spragniona pieszczot i dotyku. Przybiega do krat przywitać się z każdym odwiedzającym. Do osób, które zna jest bardzo wylewna i całuśna. Ma radosne i łagodne usposobienie. Widać, że nikt do tej pory nie poświęcił jej zbyt dużo czasu na naukę, ponieważ nie zna zbyt wielu komend i nie potrafi bawić się zabawkami. Jest bardzo przekupna, a za dobre przysmaki zrobi wszystko, ładnie skupia się na przewodniku, zapewne jest w stanie jeszcze nadrobić te zaległości. Ze względu na jej nieznaną przeszłość nie jest polecana do domu z małymi dziećmi. Nie nadaje się na pierwszego psa w rodzinie.
 
Safira może zamieszkać w średnio aktywnej rodzinie. Nie jest to typ psa sportowca, ale codzienne, długie spacery są konieczne. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Spacerując na smyczy trochę cięgnie, ale jest to związane z tym, że jest ciekawska i stara się wykorzystać każdym spacer do maksimum. Węszenie w trawie i obcowanie z naturą sprawia jej przyjemność.
 
Nie znamy do końca jej stosunku do innych psów, ale podczas spacerów nie reaguje negatywnie na przechodzące obok inne czworonogi. Ignoruje je, nie szczeka i nie zwraca na nie uwagi. W boksie jest jedynaczką i zapewne lepiej gdyby tak zostało, choć można spróbować połączyć ją w domu z samcem o podobnych gabarytach. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Nie wiemy czy Safira mieszkała wcześniej w domu. Z naszych obserwacji wynika, że dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Wydaje nam się, że lepiej będzie czuła się w domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja będzie dla niej łatwiejsza. Zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne nie stanowią problem.
 
Safira będzie wspaniałą towarzyszką długich pieszych wycieczek. Mamy nadzieję, że ta historia szybko znajdzie swój happy end i sunia trafi do rodziny, która otoczy ją odpowiednią opieką i miłością do końca jej dni.
Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277

 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/f28WaekyybfqcUXWA

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/1447870532190577/

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content