Smyk

Smyk

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 10/2010 .
  • Waga: 7 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY

O Mnie

SMYK

MIESZANIEC
WYKASTROWANY

WIEK: 10/2010

WZROST: OK. 32 CM
WAGA: DO 7 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE NADAJE SIĘ DO DOMU Z DZIEĆMI

 

Smyk całe życie spędził u boku swojej opiekunki. Pewnego dnia stan zdrowia starszej pani gorszył się i została zabrana do domu opieki, a Smyk trafił do schroniska. Jego opiekunka nie miała rodziny, która mogłaby przejąć opiekę nad psem.

 

Jego początki w schronisku nie były łatwe. Smyk nie pozwalał do siebie podejść i był bardzo nieufny. Nie radził sobie ze schroniskową rzeczywistością. Z czasem zaczął przekonywać się do pracowników i wolontariuszy, jednak pomimo pracy nadal jest nieufny i tylko nielicznym osobom pozwala na głaskanie lub zapięcie na smycz. Wymaga jeszcze sporej ilości pracy. Nie wiemy co jest powodem jego wrogiego nastawienia do ludzi. Może pobyt w schronisku jest dla niego stresujący, a może złe doświadczenia z przeszłości wpływają na jego zachowanie. Pewne jest, że powinien trafić do domu z doświadczeniem, a przyszły opiekun musi być gotowy na ewentualną pracę z behawiorystą.

 

Smyk pomimo wieku lubi ruch na świeżym powietrzu. Chętnie uczestniczy w długich spacerach z wolontariuszami. Widać, że bardzo się wtedy odpręża. Na spacerze zdecydowanie można dostrzec jego drugie oblicze. Jest spokojniejszy i wyluzowany. Potrafi ładnie chodzić na smyczy.

 

Smyk to domowy pies. Do tej pory wiódł życie psa kanapowego. Lubi miękkie legowiska, zachowuje czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Zna podstawowe zasady panujące w domu. Bez problemu odnajdzie się w domowych warunkach.

 

Ma dobry kontakt z innymi psami, choć nie jest psem uległym. Bywa uparty i lubi postawić na swoim. Podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Może zamieszkać z suczką lub psem, jednak psy powinny zapoznać się przed adopcją.

 

Smyk w stabilnym i doświadczonym domu ma szansę stać się psem zrównoważonym. Ktoś musi tylko dać mu szansę. Mamy nadzieję, że pomimo swojego trudnego charakteru uda mu się jeszcze zaznać domowego ciepła i opieki człowieka.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567 / Ania: 509 471 357

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/pDgnkQRr8oQxQ2BYA

LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content