Szejk

Szejk

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 09/2011 .
  • Waga: 33 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
SZEJK
W TYPIE AMSTAFFA
WYKASTROWANY
WIEK: 09/2011
WZROST: OK. 48 CM
WAGA: OK. 33 KG
STOSUNEK DO PSÓW: PRAWDOPODOBNIE MOŻE ZAMIESZKAĆ
Z WIĘKSZĄ ZRÓWNOWAŻONĄ SUKĄ PRZY DOŚWIADCZONYM
OPIEKUNIE
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 10 LAT
 
Szejk został odebrany interwencyjnie z bardzo złych warunków bytowych wraz ze swoją młodszą towarzyszką amstaffką Eazy. Widać, że psy były ze sobą mocno zżyte, łączył ich wspólny smutny los, gdyż właściciel nie sprawował nad nimi właściwej opieki. Na szczęście psiaki trafiły do naszego schroniska- do grona ludzi, którzy od razu zadbali o ich psychiczny i fizyczny komfort. Od pierwszych chwil psiaki podbiły serca wszystkich pracowników i wolontariuszy.
Szejk od pierwszych chwil w schronisku dał się poznać jako miły, przyjacielski, pozytywnie nastawiony do świata pies, taki uroczy, opruszony siwizną senior. Jak na swój dojrzały wiek jest psem silnym, energicznym, ciekawskim i pogodnym. Bardzo szybko nawiązuje kontakt z nowymi osobami, zawsze jest uśmiechnięty i rozmerdany. Ponadto jest prawdziwym pieszczochem, chce spędzać czas z człowiekiem, sam pcha się do głaskania, tak bardzo potrzebuje bliskości człowieka.
Szejk jest psem o masywnej budowie ciała, jest nieco niecierpliwy- widać jak bardzo brakuje mu regularnych spacerów, których nie jesteśmy w stanie zapewnić mu w schronisku. W kontaktach i w zabawie jest psem zrównoważonym, w momentach dużej ekscytacji, zwłaszcza podczas zabawy szarpakiem, potrafi być żywiołowy, ale nie jest przy tym zawzięty. Szejk uwielbia długie spokojne spacery, od samego początku wyjścia poza teren schroniska węszy, ale też napina przy tym linkę i wykorzystuje jej rozpiętość na maksimum. W tym momencie nie za bardzo reaguje na przywołanie, no chyba, że zauważy w ręce smaczek wtedy z entuzjazmem biegnie po to co mu się należy, a łasuchem jest nieprzeciętnym.  Na smyczy ciągnie dość mocno, ale ładnie poddaje się korektom, choć wymaga to dalszego nakładu pracy ze strony opiekuna. Psiak zna kilka komend, choć do ich wykonania potrzebuje motywacji w postaci smaczków, w przeciwnym razie polecenia zupełnie zostaną zignorowane.
Szejk dość dobrze reaguje na inne psy, nie zaczepia, prawdopodobnie może zamieszkać z odpowiednio dobraną suczką po wcześniejszym zapoznaniu psów przed adopcją. Np. kiedy zauważy innego psa (w danej sytuacji była to duża Azjatka) bardzo się emocjonuje, zaczyna popiskiwać, ale nie ciągnie w jego stronę. Spotykając dwa inne małe pieski (maltańczyki) bardzo się podekscytował i napiął smycz, ale nie szczekał a tylko chciał podejść. Kiedy psy przeszły on spokojnie ruszył dalej nie oglądając się za siebie. Nie było bliższej konfrontacji, jednak jest w stanie mijać inne psy bez większego problemu.
Szejk jest psem typowo domowym, uwielbia miękkie legowiska i wygodę, zachowuje czystość, nie niszczy, nie wokalizuje. Cieszy się ciepłym miejscem, większość dnia spokojnie odpoczywa. Kiedy jest znudzony dostaje duże, twarde gryzaki, które uwielbia oraz zawsze ma do dyspozycji dużą ilość zabawek, wtedy jest spokojny i szczęśliwy. Szejk to bardzo mądry pies, ale jednocześnie bywa uparty. Jak każdy pies w typie ttb wymaga konsekwentnego, lecz łagodnego traktowania. Z racji swoich bullowatych genów wymaga opiekunów mądrych i konsekwentnych, którzy potrafią jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Pozwalając psu na sporadyczne wybryki, czy brak konsekwencji złego zachowania powodujemy, że pies traci szacunek do opiekuna i zaczyna dominować.
Szejk bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym i weterynaryjnym. Będzie cudownym, kochanym i wiernym psem rodzinnym. Szukamy dla niego dobrego, wyrozumiałego domu, który go pokocha i będzie mądrze prowadzić przez życie. Rodziny, która będzie w stanie zapewnić to czego do tej pory nie miał i będzie cieszyć się atrakcyjnymi wycieczkami w nieznane, socjalizacją i wspólnym leżeniem na kanapie. Szejk jak na miłego, starszego emeryta przystało wzbudza sympatię wśród wszystkich ludzi, którzy go poznają.
 
Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego właściciela, obowiązuje procedura adopcyjna.
 
 
Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871
 
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content