Vigor

Vigor

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 11/2014 .
  • Waga: 14 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEUTRALNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

VIGOR
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 11/2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
WAGA: 14 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Vigor trafił do schroniska z ulicy. W mrozy leżał zwinięty w kłębek pod sklepem. Był przemarznięty, dlatego długo dochodził do siebie. Jego początki w schronisku były trudne, był bardzo wystraszony i zdystansowany. Na szczęście dzięki szybko podjętej pracy otworzył się na wszystkich i teraz z chęcią spędza czas z wolontariuszami.

 

Vigor jest psem wesołym, który lubi kontakt z człowiekiem, ale wymaga czasu na zbudowanie więzi. Nie od razu zaprzyjaźni się z każdym i nie każdemu pozwoli na bezpośrednie przekraczanie barier. Swoją miłość kieruje głównie do osób, które lubi i którym ufa. Potrzebuje osoby o spokojnym i cierpliwym podejściu, która da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu i uszanuje jego przestrzeń. Gdy komuś zaufa będzie oddanym i wiernym przyjacielem. Najlepiej gdyby trafił do domu, w którym był już pies, ponieważ potrzebuje rodziny z większym doświadczeniem.

 

Vigor ze względu na wiek odnajdzie się w średnio aktywnym domu, ale nie jest to jeszcze psi senior. Podczas spacerów zawsze skory jest do szaleństw, wygłupów i zabawy. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu. Zawsze chętnie wychodzi na dłuższe przechadzki z wolontariuszami. Ładnie chodzi na smyczy. Podczas spacerów potrafi skupić się na przewodniku, a bardzo pomagają w tym psie przysmaki. Za psie smakołyki zrobi wszystko. Zna podstawowe komendy.

 

Vigor ma wybiórczy stosunek do innych psów. Pracujemy nad jego socjalizacją z psami. Na spacerach różnie reaguje na napotkane czworonogi. Zdarza mu się pociągnąć w ich stronę. Najlepiej czułby się w domu jako jedynak, może ewentualnie zamieszkać z suczką.

 

Wydaje się być psem domowym, dobrze czuje się w pomieszczeniach, utrzymuje czystość. Lubi być w cieple, uwielbia wygodę i legowiska. Przy odpowiednim podejściu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

 

Vigor niestety jest zwykłym czarnym kundelkiem. Wiemy jak ciężko jest znaleźć dom dla takiego starszego mieszańca. Nie poddajemy się, bo wierzymy ktoś da mu jeszcze szansę. Szukamy dla niego dobrego i odpowiedzialnego domu do końca jego dni.

Dodatkowe Informacje
 

Kontakt w sprawie adopcji:
Karolina: 696 101 146

 

LINK DO ALBUMU:
https://photos.app.goo.gl/CheDQyrjz13fJpMYA

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093207246319

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content