Zora

Zora

  • Płeć: Samica
  • Wiek: 15.01.2019 .
  • Waga: 40 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
ZORA
OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI
WYSTERYLIZOWANA
WIEK: 15.01.2019
WZROST: DO 70 CM
WAGA: OK. 40 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ ZE ZRÓWNOWAŻONYM SAMCEM
STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANA DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 7 LAT
 
Zora kilkukrotnie uciekała ze swojego podwórka. Opiekunowie, którzy ją odbierali ze schroniska nie rozumieli, że to brak wymaganej dawki ruchu i brak zainteresowania psem jest przyczyną szukania przez niego własnych rozwiązań na zabicie nudy i w efekcie ucieczek. Opiekunowie byli zniecierpliwieni jej samowolkami, więc kiedy Zora uciekła po raz kolejny postanowili jej już nie odbierać ze schroniska. Teraz Zora ma szansę na nowe, lepsze życie u boku kochającej rodziny.
 
Zora, jak każdy owczarek środkowoazjatycki jest psem masywnym i muskularnym, jednak zaskakuje swoją łagodnością. Ma wspaniałą osobowość i pogodne usposobienie. Nie powinna sprawiać większych problemów behawioralnych. Jest psem zrównoważonym, pewnym siebie i otwartym na ludzi. Przywołuje szczekaniem do swojego boksu pracowników i wolontariuszy i cieszy się z każdego kontaktu. Widać, że tęskni za własnym człowiekiem, każdy dotyk i chwila okazanego zainteresowania sprawia jej radość, jednak nie jest psem nachalnym. Chętnie chodzi na spacery z nowo poznanymi osobami.
 
Bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie szarpie. Nie jest psem zbyt aktywnym. Lubi powolne spacery na luźnej smyczy z licznymi przystankami na węszenie. Jest zafascynowana otaczającymi ją zapachami. Zdecydowanie lepiej czuje się spacerując po łąkach i polach z dala od zgiełku dużego miasta. Jest psem niezależnym, samodzielnym i wykazuje niewielką chęć do wykonywania jakichkolwiek komend. Na spacerze trzyma się nogi, a kiedy opiekun się zatrzyma czeka cierpliwie, aż zwróci się na nią uwagę.
 
Większość psów jest w stanie zignorować i nie próbuje do nich podejść, jednak mniejsze, zaczepliwe wyzwalają w niej agresję i wtedy trzeba wykazać się dużą siłą, żeby utrzymać ją na smyczy. To jest jedyna sytuacja, kiedy uzewnętrznia swoją przewagę fizyczną.
Na pewno dobrze czułaby się w domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby łatwiejsza. Powinna trafić do domu, w którym był już wcześniej pies, nie jest polecana jako pierwszy pies w rodzinie.
 
Szukamy dla niej opiekuna, który rozumie specyfikę rasy i zadba o potrzeby Zory. Liczymy na to, że uda nam się znaleźć dom, w którym będzie także członkiem rodziny, a nie jedynie psem stróżującym.

 
 
Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Marta: 518 022 871
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content