Po raz kolejny wolontariusze ze schroniska TOZ „FAUNA” w Rudzie Śląskiej oraz Barbara Klasik z Szkoły Przyjaciół Psów ” Wesoła Łapka”, spotykają się by pomóc porzuconym psiakom.

Program „Lira” jest ogólnopolskim programem dla psów schroniskowych. Psy są szkolone autorską metodą Jacka Gałuszki ” Clic & Voice”, która łączy zalety głosu i klikera. Stosowane metody szkoleniowe, są odbierane pozytywnie, psy je kochają i są chętne do współpracy, a to prosta droga, by odkryć, że pies to świetny przyjaciel człowieka, tylko wystarczy chcieć.

Celem programu jest zwiększenie szansy na adopcję psów przebywających w schronisku, dzięki szkoleniu w zakresie podstawowego posłuszeństwa.

Szkoląc udowadniamy, że pies ze schroniska nie jest w niczym gorszy od innych. Nie wiek, nie wygląd ma tutaj znaczenie, a człowiek świadomy swoich czynów, potrafiący „rozmawiać” z zwierzęciem.

Psy biorące udział w szkoleniu uczą się podstawowych komend takich jak siad, waruj, oraz chodzenia przy nodze. Wielu ludzi boi się adopcji. Boją się tego, że sobie nie poradzą, że nie będą potrafili zapanować nad ciągnącym smycz psem, dlatego chętniej i szybciej adoptują takiego, który jest przeszkolony.
Dodatkowo nowi właściciele psiaków otrzymają zniżki na dalsze szkolenie psiaka w szkole „Wesoła Łapka” prowadzonej przez Basię Klasik.

W programie mogą brać udział zarówno wolontariusze, jak i osoby niebędące wolontariuszami, a chcące pomóc. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwości żeby być wolontariuszem w schronisku, ponieważ np. pracuje w godzinach wolontariatu, dlatego dajemy im możliwość wzięcia udziału w programie, odbywającym się się poza godzinami wolontariatu. Nie ukrywamy, że dzięki temu mamy nadzieję, że więcej psiaków weźmie udział w szkoleniu, co zwiększy ich szanse na nowy dom.

Psiaki, które biorą udział w szkoleniu są podopiecznymi Społecznego Schroniska dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej.

 

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie: 6-8 spotkań, po 2 razy w tygodniu.

Na początku odbywa się króciutki spacer, podczas którego psy rozładowują napięcie. Same zajęcia trwają ok. 1,5 h. Psy są szkolone autorską metodą Jacka Gałuszki ” Clic & Voice”. Zajęcia prowadzone przez trenera Barbarę Klasik, odbywają się w grupie. Podczas zajęć każdy uczestnik szkoli „swojego podopiecznego”. Każde spotkanie ma określony plan. Szkoleniowiec pokazuje jak nauczyć psa danej komendy, a następnie uczestnicy próbują to zrobić ze swoimi zwierzakami.
Trener cały czas nad wszystkim czuwa i zawsze pomaga. Oczywiście znajdzie się też czas na zabawę z psem. Każde spotkanie jest kontynuacją poprzedniego. Zawsze na początku spotkania psy powtarzają to, czego nauczyły się poprzednio, następnie dodawane są nowe komendy. Osoby biorące udział w szkoleniu deklarują uczestnictwo we wszystkich zajęciach.

Organizatorem programu „Lira” jest Monika Mazurkiewicz: piankaa@interia.pl , kom. 501 208 670

Kliknij link aby wejść do galerii zdjęć z poprzednich spotkań: https://picasaweb.google.com/114922687083105523370/SzkolenieLira
 

Oto niektóre pieski, które dzięki szkoleniu znalazły dom

Kesi
Kesi

Ładny
Ladny