Slide Adopcje - Procedury
adopcje procedury- nie jako baner

CHCESZ ADOPTOWAĆ PSA LUB KOTA ?

Zapoznaj się z naszymi zasadami adopcji

ADOPCJA KOTA
Procedury adopcyjne:
1. Skontaktuj się z osobą prowadząca adopcje kotów w naszym schronisku (pani Martyna 793 432 339).
2. Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z kotem.
3. Wypełnij naszą ankietę  adopcyjną i odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub ma_rty_na@wp.pl
4. Zabezpiecz balkon lub przynajmniej jedno okno siatką.
5. Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej (po odbiór kota należy przyjechać z własnym transporterem). W przypadku młodego kota osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnięciu przez kota dojrzałości płciowej.
6. Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
7. W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, nie może zostać przekazane osobom trzecim.
8. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania kota.

Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną kota DOC—- > Tutaj 
Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną kota PDF—- > Tutaj

ADOPCJA PSA
Procedury adopcyjne:
1. Wypełnij ankietę adopcyjną, odeślij ją na jeden z poniższych adresów mailowych: schronisko@fauna.rsl.pl lub pomoc@dla-zwierzat.pl , po otrzymaniu wypełnionej ankiety skontaktujemy się z Tobą.
2. Przyjedź do schroniska i zapoznaj się z psem.
3. Przyjedź do schroniska na podpisanie umowy adopcyjnej. W przypadku adopcji szczeniaka osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie do wykonania zabiegu kastracji lub sterylizacji po osiągnieciu przez psa dojrzałości płciowej.
4. Po adopcji bądź z nami w kontakcie.
5. W przypadku konieczności oddania zwierzęcia powiadom osobę prowadzącą adopcję, zwierzę może zostać oddane wyłącznie z powrotem do schroniska, zwierzęcia nie można przekazywać osobom trzecim.
6. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia wizyty przed adopcją i po adopcji w miejscu przebywania psa.

Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną psa DOC —- > Tutaj
Kliknij aby pobrać ankietę adopcyjną psa PDF —- > Tutaj

PROCEDURA ADOPCYJNA
– o wyborze domu nie decyduje kolejność zgłoszeń
– nie rezerwujemy psów przed zakończeniem procesu adopcyjnego
– pierwszym krokiem do rozpoczęcia procedury jest wypełnienie i odesłanie ankiety.
– na ankiety odpowiadamy w ciągu 5-7 dni roboczych

Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych w TOZ „Fauna”
Ogólna klauzula informacyjna-RODO Klauzula Ochrony Danych Osobowych

TY TEŻ MOŻESZ IM POMÓC!
Pamiętaj, że tylko co drugi pies i co czwarty kot trafiający do schroniska znajduje nowy dom…..
W Społecznym Schronisku dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej na nowych właścicieli czeka prawie 150 zwierzaków. Ludzie i psy żyją zgodnie razem od ponad dziesięciu tysięcy lat. Więź ta umacniana i kultywowana od wieków, stanowi jeden z najsilniejszych znanych związków pomiędzy gatunkami. W krajach całego świata psy występują u boku człowieka jako towarzysze lub spełniając konkretne zadania, pilnując mienia lub jako psy pasterskie. W niektórych krajach psy okazały się nieocenione jako towarzysze niewidomych, głuchoniemych oraz niepełnosprawnych pomagając im wieść życie satysfakcjonujące i użyteczne.

Decyzja o adopcji psa czy kota winna być poprzedzona głębokim namysłem, ponieważ odpowiedzialność za jego dobro spoczywa wyłącznie na barkach właściciela. Zdrowe i dobre ich samopoczucie wymaga towarzystwa, odpowiedniej diety, ruchu na świeżym powietrzu oraz opieki weterynaryjnej. Bez względu na wielkość, maść czy rasę wszystkie zwierzęta mają te same cechy wspólne: są lojalne, oddane i przywiązane do swych opiekunów z którymi dzielą swe życie na tej planecie.

Zanim adoptujesz psa pomyśl, że gdybyś ty był psem chciałbyś:

– mieć towarzystwo i zbyt długo nie zostawał sam
– dostawać codziennie odpowiedni pokarm i mieć zawsze świeżą wodę do picia
– wyjść przynajmniej raz dziennie na długi spacer
– mieć codziennie wyczesane futro, żeby było czyste i zdrowe (zwłaszcza jeśli jest długie)
– mieć miejsce do spania z własnym kocykiem
– codziennie dużo biegać i bawić się na ogrodzonym terenie z dala od ruchu ulicznego
– mieć własne zabawki
– mieć zapewnioną dobrą opiekę na czas wyjazdu na wakacje
– być regularnie szczepiony

 

To tylko kilka podstawowych rad by zastanowić się nad adopcją psa.

Pamiętaj!

– Jeśli zdecydujesz się na zwierzaka poszukaj w książkach jak najwięcej informacji na jego temat.

– Twój pies czy kot może dostarczyć Ci dużo radości i wielu godzin interesujących obserwacji, ale potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna!

– Jeśli chcesz mieć zwierzaka najpierw dobrze się zastanów. Czy jesteś pewien, że zawsze będziesz mieć czas i chęć żeby się nim zajmować.

– Jeśli decydujesz się na jakiegoś zwierzaka zawsze najpierw porozmawiaj o tym z innymi domownikami. Zrezygnuj, jeśli nie jesteś całkiem pewien czy naprawdę chcesz go mieć.

– Każda osoba pełnoletnia po głębokim zastanowieniu i podjeciu decyzji o chęci adopcji zwierząka, wraz z dowodem osobistym może przyjść do schroniska by adoptować psa czy kota, nasz pracownik oprowadzi po schroniku, pokaże zwierzaki i chętnie pomoże w doborze psa.