Slide AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

SP16 - PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 16.0`.2022

W okresie przedświątecznym Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka w Wirku kolejny raz zorganizowała akcję wspierającą chore i bezdomne zwierzaki z rudzkiego schroniska TOZ Fauna. Uczniowie zbierali karmę dla zwierząt oraz zorganizowano koncert w połączeniu z kiermaszem, z którego dochód przeznaczony zostanie także na rzecz rudzkiego azylu.

Inicjatywa wyszła z dwóch klas – 7a i 6b, które przez listopadowy tydzień wypiekali ciasta, ciasteczka oraz pierniki na kiermasz połączony ze zbiórką karmy dla zwierząt. W tym roku do akcji charytatywnej dołączył również szkolny zespół muzyczny Ruda Nuta, który zorganizował dla rodziców koncert piosenki pozytywnej. W trakcie mieli oni okazję wesprzeć inicjatywę młodzieży podczas kiermaszu. Ponadto wylicytowali domowej roboty tort upieczony przez jedną z mam – został on podarowany uczniom w podziękowaniu za udział w akcji.

– Jesteśmy dumni z uczniów – wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i operatywnością. Szkolna akcja zakończyła się nie lada sukcesem. Udało zebrać się dużą porcję karmy dla kotów i psów oraz 4000 zł. Zebrane dary zostaną przekazane schronisku Fauna, które 14 grudnia odwiedzi mury szkoły wraz z podopiecznymi. Uczniowie całej szkoły będą mieli okazję poznać zwierzaki, które zainspirowały 7a i 6b do tak szlachetnej działalności – podsumowuje Lucyna Brzeziak, nauczyciel i wychowawca klasy 7a z SP nr 16.

Tegoroczna akcja była kontynuacją wolontariackich działań na rzecz TOZ Fauna. Od dwóch lat uczniowie obecnej klasy siódmej realizują adopcję wirtualną kilku psów, z których ostatecznie niemal wszystkie znalazły prawdziwy dom. Uczniowie często odwiedzali schronisko, wyprowadzali psiaki na spacery, bawili się z kotami oraz organizowali przysmaki dla swoich wirtualnych podopiecznych. – Mamy nadzieję, że wolontariat na rzecz schroniska nadal będzie kontynuowany, gdyż uczy młodych szacunku do każdej istoty żywej, odpowiedzialności, życzliwości i wrażliwości na krzywdę – bycia po prostu dobrym człowiekiem. Dobrze, że szkoła jest miejscem, w którym mogą tworzyć, realizować się oraz rozwijać przy okazji pomagając innym – podsumowuje Lucyna Brzeziak.

PROŚBA O POMOC

Zamieszczono: 19.09.2022

Drodzy przyjaciele- nasi dobroczyńcy…Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc dla zwierzaków, które wraz ze swoimi właścicielami zmuszone zostały do ucieczki przed okrucieństwem wojny.

Gościmy na terenie naszego schroniska pięć psów i osiem kotów, wraz z ich właścicielami, którzy gotowi byli poświęcić wszystko, aby uratować to, co mieli najcenniejszego – swoich czworonożnych przyjaciół. Zamieszkał z nami również Floyd z Mikołajowa, który czeka na możliwość wylotu do swoich właścicieli, którzy z Polski udali do pracy w USA.

Podzieliliśmy się karmą z właścicielami zwierzaków, którzy pozostali na Ukrainie. Staramy się robić tyle, na ile pozwalają nam nasze skromne środki. Jednak rosnące nieustannie ceny paliwa, węgla, środków weterynaryjnych- właściwie wszystkiego, w połączeniu z drastycznie zmniejszającą się ilością trafiających do schroniska darowizn, sprawiają, że w obecnych czasach wszystkim żyje się ciężko. Jednak nasze schronisko istnieje wyłącznie dzięki Wam. Jeśli zabraknie wokół nas ludzi o gorących sercach skorych do pomocy, to i my nie będziemy mogli nieść jej dalej…

Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak wiara, że tak jak zawsze, pomożecie nam pomagać! A potrzebujemy najbardziej mokrej karmy dla dorosłych kotów i kociąt, mokrej karmy (dobrej jakości) dla psów chorych i będących w okresie rekonwalescencji oraz suchej karmy dla psów.

Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc.

PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 26.06.2022
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki datków dla zwierzaków ze Społecznego Schroniska dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej zorganizowanej przez Aquadrom Ruda Śląska w dniu 26.06.2022r.

Suma zebranych datków wyniosła 598,90zł!

MAJÓWKA

Zamieszczono: 29.04.2022

Informujemy, że w dniach 01-03.05 schronisko jest nieczynne dla odwiedzających. Odbiory zwierząt w tych dniach możliwe są w godzinach 10-14.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Zamieszczono: 27.04.2022

Kochani, jeśli macie w domu drobne elektrośmieci to możecie je przynieść do nas. Zbieramy także plastikowe nakrętki.


Z góry dziękujemy Wam za pomoc!

PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 27.04.2022
alvaNeko

Serdecznie dziękujemy firmie AlvanaEko za przekazane suplementy dla naszych zwierzaków!