Slide AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

NETTO

Zamieszczono: 22.04.2023

Sklep NETTO przy ulicy Pokoju 1a w Rudzie Śląskiej wspiera naszych podopiecznych. Zapraszamy do udziału w akcji.

PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 22.04.2023

W imieniu naszych podopiecznych pragniemy gorąco podziękować Wartkie Pierony za zbiórkę darów oraz przekazane środki finansowe. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Uwielbiamy takie inicjatywy!

ZBIÓRKA

Zamieszczono: 11.03.2023

Od 15 marca w Auchan w Gliwicach, Katowicach, Mikołowie, Sosnowcu, Częstochowie, Żorach i Bielsku Białej odbędą się zbiórki dla podopiecznych naszego schroniska. Wystarczy, że przyjdziecie do centrum handlowego i umieścicie dary w specjalnej skrzyni.

Przy okazji równie gorąco zapraszamy do udziału w konkursie. Wystarczy, że na adres konkurs@redcomm.pl wyślecie śmieszne zdjęcie Waszego pupila lub opiszcie zabawne zdarzenie z jego udziałem.

WAŻNE!
Koniecznie umieść w tytule maila nazwę centrum handlowego, którego dotyczy zgłoszenie do konkursu. Bez tego zgłoszenie nie weźmie udziału w konkursie. Najzabawniejsze fotki i opisy zostaną nagrodzone. Konkurs trwa do 29 marca do godziny 12:00.

ZRZUTKA

Zamieszczono: 25.02.2023

W tym roku rusza druga edycja sztafety. „Wartkie Pierony” startują 1 kwietnia spod stadionu Pogoń w Rudzie Śląskiej. Obecnie jest 20 osób chętnych, które podzielą się na 5 grup. Głównym celem jest wspólne zdobycie Wielkiej Raczy dnia 2 kwietnia. W tym roku biegacze postanowili w ramach sztafety wesprzeć podopiecznych naszego schroniska, a także zorganizować zrzutkę pieniędzy.

ESENCJA SMAKU

Zamieszczono: 25.02.2023

4 lutego w restauracji Esencja Smaku w Rudzie Śląskiej zorganizowany został bal, podczas którego odbyła się licytacja kalendarzy na rzecz naszego schroniska. Udało się zebrać 3000 zł.

Dziękujemy ogromnie Esencja Smaku za zorganizowanie licytacji.
Dziękujemy także darczyńcom – pani Iwonie, panu Jakubowi i panu Tomaszowi.

Macie wielkie serca dla zwierząt!

SP16 - PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 16.0`.2022

W okresie przedświątecznym Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka w Wirku kolejny raz zorganizowała akcję wspierającą chore i bezdomne zwierzaki z rudzkiego schroniska TOZ Fauna. Uczniowie zbierali karmę dla zwierząt oraz zorganizowano koncert w połączeniu z kiermaszem, z którego dochód przeznaczony zostanie także na rzecz rudzkiego azylu.

Inicjatywa wyszła z dwóch klas – 7a i 6b, które przez listopadowy tydzień wypiekali ciasta, ciasteczka oraz pierniki na kiermasz połączony ze zbiórką karmy dla zwierząt. W tym roku do akcji charytatywnej dołączył również szkolny zespół muzyczny Ruda Nuta, który zorganizował dla rodziców koncert piosenki pozytywnej. W trakcie mieli oni okazję wesprzeć inicjatywę młodzieży podczas kiermaszu. Ponadto wylicytowali domowej roboty tort upieczony przez jedną z mam – został on podarowany uczniom w podziękowaniu za udział w akcji.

– Jesteśmy dumni z uczniów – wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i operatywnością. Szkolna akcja zakończyła się nie lada sukcesem. Udało zebrać się dużą porcję karmy dla kotów i psów oraz 4000 zł. Zebrane dary zostaną przekazane schronisku Fauna, które 14 grudnia odwiedzi mury szkoły wraz z podopiecznymi. Uczniowie całej szkoły będą mieli okazję poznać zwierzaki, które zainspirowały 7a i 6b do tak szlachetnej działalności – podsumowuje Lucyna Brzeziak, nauczyciel i wychowawca klasy 7a z SP nr 16.

Tegoroczna akcja była kontynuacją wolontariackich działań na rzecz TOZ Fauna. Od dwóch lat uczniowie obecnej klasy siódmej realizują adopcję wirtualną kilku psów, z których ostatecznie niemal wszystkie znalazły prawdziwy dom. Uczniowie często odwiedzali schronisko, wyprowadzali psiaki na spacery, bawili się z kotami oraz organizowali przysmaki dla swoich wirtualnych podopiecznych. – Mamy nadzieję, że wolontariat na rzecz schroniska nadal będzie kontynuowany, gdyż uczy młodych szacunku do każdej istoty żywej, odpowiedzialności, życzliwości i wrażliwości na krzywdę – bycia po prostu dobrym człowiekiem. Dobrze, że szkoła jest miejscem, w którym mogą tworzyć, realizować się oraz rozwijać przy okazji pomagając innym – podsumowuje Lucyna Brzeziak.

PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 26.06.2022
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki datków dla zwierzaków ze Społecznego Schroniska dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej zorganizowanej przez Aquadrom Ruda Śląska w dniu 26.06.2022r.

Suma zebranych datków wyniosła 598,90zł!

MAJÓWKA

Zamieszczono: 29.04.2022

Informujemy, że w dniach 01-03.05 schronisko jest nieczynne dla odwiedzających. Odbiory zwierząt w tych dniach możliwe są w godzinach 10-14.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Zamieszczono: 27.04.2022

Kochani, jeśli macie w domu drobne elektrośmieci to możecie je przynieść do nas. Zbieramy także plastikowe nakrętki.


Z góry dziękujemy Wam za pomoc!

PODZIĘKOWANIA

Zamieszczono: 27.04.2022
alvaNeko

Serdecznie dziękujemy firmie AlvanaEko za przekazane suplementy dla naszych zwierzaków!