Alex

Alex

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2014 .
  • Waga: 36 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

ALEX
MIESZANIEC ROTTWEILERA
WYKASTROWANY
WIEK: 01/2014
WZROST: DO 60 CM
WAGA: OK. 36 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNAKIEM, EWENTUALNIE MOŻE ZAMIESZKAĆ Z WIĘKSZĄ SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Alex trafił do schroniska z interwencji. Został odebrany z bardzo złych warunków. W dniu przyjęcia był zaniedbany, brudny i wychudzony. Miał na sobie wrośniętą kolczatkę. Pierwsze tygodnie w schronisku były dla niego stresujące. Nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Na szczęście dzięki szybko podjętej pracy powoli zaczął otwierać się na pracowników i wolontariuszy.
 
Alex, jak na mieszańca rottweilera przystało, jest psem obdarzonym niemałymi pokładami energii i silnym charakterem. W stosunku do obcych jest nieufny. Nie każdemu pozwoli na głaskanie i bezpośrednie przekraczanie barier. Wobec ludzi, których zna i lubi jest oddanym i wiernym przyjacielem. Pomimo tego, że Alex jest dosyć ułożony nie wolno zapomnieć, że jest to sporych rozmiarów pies rasy dominującej i jeżeli trafi na podatny grunt z łatwością podporządkuje sobie członków rodziny. Powinien zamieszkać w domu doświadczonym, który potrafi czytać psie sygnały. Potrzebuje przewodnika zrównoważonego i konsekwentnego, który potrafi jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Idealnie gdyby trafił do miłośników rasy.
 
Alex jest w średnim wieku, ale ma w sobie jeszcze spore pokłady energii i ogromny apetyt na spacery. Do tej pory nie opuszczał swojego kojca, więc jest zafascynowany wędrówkami po łąkach i polach. Pomimo tego, że spacery są dla niego czymś nowym ładnie chodzi na smyczy. Jest ciekawski, lubi węszyć i buszować w zaroślach. Zdecydowanie lepiej będzie się czuł z dala od zgiełku i hałasu wielkiego miasta.
 
Alex nie miał do tej pory styczności z innymi psami. Na spacerach jest zainteresowany napotkanymi czworonogami, ale nie wykazuje wobec nich agresji. W domu powinien być jedynakiem. Przy doświadczonym opiekunie może ewentualnie zamieszkać ze zrównoważoną suczką większych rozmiarów. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Alex nie mieszkał do tej pory w domu. Większość życia spędził w ciasnym kojcu, dlatego lepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja będzie dla niego łatwiejsza. Ogólnie dobrze czuje się w pomieszczeniach, a przy odpowiednim podejściu szybko powinien nauczyć się zasad panujących w domu. Zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne obywają się w kagańcu, który daje sobie bez problemu założyć.
 
Alex nie miał łatwego życia, dlatego potrzebuje domu spokojnego i cierpliwego, który da mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu. Liczymy, że znajdziemy doświadczony i odpowiedzialny dom, w którym w końcu będzie prawdziwym członkiem rodziny.
 
Dodatkowe Informacje
 
Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content