Czarek

Czarek

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 03/2014 .
  • Waga: 12 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

CZAREK

MIESZANIEC

WYKASTROWANY

WIEK: 03/2014

WIELKOŚĆ: MAŁA

WAGA: 12 KG

STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY

STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Czarek trafił do schroniska po tym jak jego właścicielka została zabrana do szpitala psychiatrycznego. Pies był zaniedbany i wystraszony. Długo nie pozwalał do siebie podejść.

 

Jego początki w schronisku nie były łatwe, pies był bardzo nieufny. Dopiero z czasem zaczął przekonywać się do pracowników i wolontariuszy. Otworzył się na kontakt z człowiekiem, jednak swoją miłość kieruje głównie do osób, które lubi i którym ufa. Zapewne tak właśnie będzie zachowywać się w stosunku do członków rodziny, a także innych zwierząt, które z nim zamieszkają. Jednocześnie jest czujny i nieufny w stosunku do obcych. Nie od razu zaprzyjaźni się z każdym i nie każdego zaakceptuje. Lubi przebywać w towarzystwie ludzi, pięknie pracuje za psie przysmaki, jest zapatrzony w swojego przewodnika. Z powodu przykrych doświadczeń, których zapewne doznał w poprzednim życiu powinien trafić do domu z doświadczeniem, a przyszły opiekun musi być gotowy na ewentualną pracę z behawiorystą. Czarek potrzebuje cierpliwej rodziny, która da mu szansę. Gdy już zaufa będzie wiernym i oddanym przyjacielem na długie lata.

Czarek ładnie chodzi na smyczy. Nie jest psem bardzo aktywnym, z pewnością odnajdzie się w roli psa kanapowca. Lubi spacery i piesze wędrówki, ale nie musi to być bardzo długi i wymagający sporej aktywności wysiłek. Nie boi się ruchu ulicznego, może zamieszkać zarówno na wsi jak i w mieście. Lubi bawić się zabawkami, chętnie biega za piłką. Na spacerach jest radosny i cieszy się każdą chwilą spędzoną z człowiekiem.

 

Lubi inne psy i ma z nimi dobry kontakt, ale nie jest psem uległym. Potrafi wytyczyć granice innym czworonogom. W nowym domu może zamieszkać z suczką po uprzednim zapoznaniu. Może być także jedynakiem.

 

Czarek do tej pory mieszkał w mieszkaniu. Zachowuje czystość w pomieszczeniach i dobrze się w nich czuje. Lubi spać w miękkim legowisku. Szybko odnajdzie się w domowych warunkach. Problemem stanowią zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne, które zapewne są dla niego czymś nowym. Jest to temat do przepracowania w przyszłym domu.

 

Mały Czarek czeka na nowy dom, który otoczy go miłością i odpowiednią opieką oraz poradzi sobie z jego charakterkiem. Szukamy tylko osób z doświadczeniem, które chcą podjąć się pracy z psem po przejściach.

 

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277 

 

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/Aojq7vfMpJhbYvdG6

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/1447870532190577/

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content