Fuks

Fuks

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 01/2018 .
  • Waga: 8 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

 

FUKS
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 01/2018
WZROST: OK. 36 CM
WAGA: OK. 8 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT

 

Fuks trafił do nas ze schroniska, w którym spędził kilka lat. Niestety było to schronisko bez wolontariatu, a pracownicy nie byli w stanie socjalizować psa, więc przesiedział kilka lat w boksie bez spacerów i większego kontaktu z człowiekiem. Efektem tego jest strach przez ludźmi, nad którym każdego dnia pracujemy.

 

Fuks to malutki i jeszcze młody pies, który miał w życiu po prostu pecha. Dopiero uczy się życia, poznaje ludzi. Próbujemy przekonać go, że człowiek może być dobry. Fuks powoli otwiera się i zaczyna ufać, ale przed nowymi opiekunami jeszcze sporo pracy. Na pewno w spokojnym domu, w sprzyjających warunkach szybciej otworzy się na nowych domowników. Potrzebuje odpowiedniego podejścia ze strony opiekunów.  Powinien trafić na cierpliwych ludzi, którzy dadzą mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu. Niestety, wiele sytuacji jest jeszcze dla Fuksa nowych i stresujących. Przyszli opiekunowie powinni o tym pamiętać i wybaczyć mu wpadki i braki w wychowaniu.

 

Fuks nigdy nie chodził na spacery. Poznał już co to węszenie w trawie i spacer z opiekunem. Bardzo spodobała mu się aktywność na świeżym powietrzu. Jest psem młodym, na pewno nada się do bardziej aktywnego domu, ale trzeba pamiętać, że wiele sytuacji jest dla niego nowych. Opanował już chodzenie na smyczy. Podczas spacerów czuje się coraz pewniej, ale wciąż nie przywykł jeszcze do odgłosów miasta.

 

Fuks ma raczej dobry kontakt z psami. Są psy, które może nie polubić, ale zazwyczaj stroni od konfliktów, zaczepiony potrafi odpuścić. Nie pilnuje zasobów. Może zamieszkać w domu z psem lub suczką. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.

 

Fuks zapewne nigdy nie mieszkał w domu, ale pomimo tego zachowuje się jak domowy pies. Potrafi utrzymywać czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Bez większego problemu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.

 

Fuks czeka w schronisku na nowy dom. Czy uda mu się w końcu zaznać miłości i dobroci ze strony człowieka? Mamy nadzieję się, że znajdzie się cierpliwa rodzina, która będzie gotowa otworzyć swoje serce na tego malutkiego psiaka i pomóc mu stać się szczęśliwym i zrównoważonym psem.

Dodatkowe informacje

Kontakt w sprawie adopcji:
Danusia: 694 940 035

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/9hUvmKekLdK6x1jMA

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1857084704672069/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content