Kuba

Kuba

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 22/07/2013 .
  • Waga: 10 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

 
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 22/07/2013
WIELKOŚĆ: MAŁA
WAGA: OK. 10 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: MOŻE ZAMIESZKAĆ Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Kuba trafił do schroniska po śmierci swojego właściciela. Niestety była to jedyna osoba, którą akceptował, dlatego jego początki w schronisku nie były łatwe. Był wystraszony i nieufny. Nie pozwalał do siebie podejść i był w ciągłym stresie. Nic dziwnego, że nie od razu przywykł do nowej schroniskowej rzeczywistości, na starość przyszło mu zasilić grono bezdomnych psów, a z pewnością nie na taką psią emeryturę liczył. Z czasem Kuba zaczął powoli otwierać się na nowych ludzi, jednak przyszłych opiekunów wciąż czeka jeszcze sporo pracy.
 
Kuba lubi ruch na świeżym powietrzu i chętnie uczestniczy w spacerach z wolontariuszami. Gdy opuszcza schronisko i zostaje sam na sam z człowiekiem zamienia się nie do poznania, jest wesoły i chętny do głaskania, a nawet przytulania. Widać, że brakuje mu domu i człowieka. Ze względu na swój wiek nie musi już trafić do aktywnego domu. Ładnie chodzi na smyczy, jest miejskim psem, więc ruch uliczny nie jest mu obcy. Nie reaguje na przejeżdżające auta lub rowery.
 
Nadal bywa nieufny i trzyma dystans, szczególnie w stosunku do nowo poznanych osób, ale każdego dnia pracujemy nad tym i powoli otwiera się na człowieka. Na szczęście Kuba jest przekupny i uwielbia psie przysmaki, które z pewnością pomogą go przekupić i powoli zdobyć jego zaufanie.
 
Kuba jest psem domowym. Do tej pory mieszkał w mieszkaniu. Dobrze czuje się w pomieszczeniach i potrafi utrzymywać czystość. Najlepiej będzie się czułby w mniejszej rodzinie lub w domu z jedną osobą. Do tej pory w domu był psim jedynakiem i chyba lepiej byłoby gdyby tak pozostało, może ewentualnie zamieszkać w domu z suczką. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Kuba to wspaniały pies, jednak powinien trafić do spokojnej i cierpliwej rodziny, która da mu czas na aklimatyzację. Szukamy dla niego domu z doświadczeniem, który podejmie pracę i pomoże mu zaufać człowiekowi.
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
504 725  567 / 509 471 357
 
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content