Kubuś

Kubuś

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 20/09/2015 .
  • Waga: 8 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
KUBUŚ
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 20/09/2015
WZROST: DO 35 CM
WAGA: OK. 8 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: NIE JEST POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI
 
Kubuś został oddany do schroniska z powodów osobistych właścicielki. Trafił bardzo wystraszony, nie chciał kontaktu z ludźmi, bardzo się bał. Widać, że nie miał do tej pory dobrego życia. Pierwsze dni w schronisku spędził siedząc w jednym miejscu boksu. Nie pozwalał do siebie podejść i był bardzo nieufny. Dzięki szybko podjętej pracy powoli otworzył się na pracowników i wolontariuszy. Dobre jedzenie i spacery sprawiły, że powoli zaczął dostrzegać, że człowiek może być dobry. W stosunku do osób, które zna jest bardzo przyjacielski, cieszy się na ich widok. Jeśli kogoś polubi z radością przebywa w towarzystwie tej osoby. Niestety w stosunku do obcych nadal jest nieufny i potrzebuje czasu, by zaufać. Lubi dotyk i głaskanie, ale obcemu człowiekowi nie pozwoli na bezpośrednie przekraczanie barier. Przyszli opiekunowie muszą być cierpliwi i dać mu czas na aklimatyzację w nowym miejscu oraz zbudowanie więzi. Kubuś powinien trafić do domu z doświadczeniem, który jest gotowy na pracę z behawiorystą. Przy odpowiednim podejściu będzie wiernym i oddanym psim przyjacielem.
 
Lubi ruch na świeżym powietrzu, chętnie uczestniczy w długich spacerach z wolontariuszami, widać, że maksymalnie się wtedy odpręża. Ładnie skupia swoją uwagę na człowieku, potrafi chodzić na smyczy. Kubuś to jeszcze młody psiak, więc będzie świetnym kompanem długich wędrówek.
 
Widać, że Kubuś to typowo domowy pies. Lubi miękkie legowiska, zachowuje czystość, dobrze czuje się w pomieszczeniach. Zna podstawowe zasady panujące w domu, bez problemu szybko odnajdzie się w domowych warunkach.
 
Kubuś ma dobry kontakt z innymi psami, podczas spacerów nie reaguje na przechodzące obok inne psy. Nie jest konfliktowy, nie pilnuje zasobów. Może zamieszkać z psem lub suczką, jednak psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Kubuś w stabilnym i doświadczonym domu na pewno stanie się zrównoważonym psem, wystarczy dać mu szansę. Mamy nadzieję, że pomimo swoich trudnych doświadczeń uda mu się jeszcze zaznać domowego ciepła i opieki człowieka.
 
Dodatkowe informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:
 
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content