Mizu

Mizu

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 07/2020 .
  • Waga: 24 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: POZYTYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

MIZU
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 07/2020
WIELKOŚĆ: DUŻA
WAGA: 24 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Mizu trafił do schroniska z ulicy. Był zadbany i dlatego postanowiliśmy poszukać właściciela. Niestety poszukiwania nic nie dały, ponieważ nikt się po niego nie zgłosił.
 
Mizu to pies, który mocno przypomina psa karelskiego. Uwielbia tereny leśne i niezależność. Jest to połączenie, które stanowi pewne wyzwanie dla jego utrzymania. Skorzysta on bowiem z każdej okazji do swobodnej wędrówki. Jest psem zrównoważonym i towarzyskim. Zaufanym osobom pozwala na wiele, w stosunku do obcych podchodzi z dystansem. Dla swojej rodziny będzie wiernym i oddanym przyjacielem. Obdarzony jest silnym charakterem i dużą inteligencją. Wymaga cierpliwego, najlepiej doświadczonego przewodnika, który nie da sobie wejść na głowę i potrafi przewidzieć różne niestandardowe pomysły swojego psa. Najlepiej gdyby trafił do miłośnika i znawcy rasy.
 
Mizu zdecydowanie potrzebuje domu aktywnego. Trzeba zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i pracy na świeżym powietrzu.Lepiej odnajdzie się na obrzeżach miasta niż w centrum. Długie leśne wycieczki sprawią mu największą radość. Świetnie sprawdzi się w psich sportach, ale wyłącznie takich, które sprawiają mu przyjemność. Dobrą dyscypliną może być agility lub nosework – pod warunkiem oczywiście, że je polubi. Będzie również wytrwałym towarzyszem joggingu lub jazdy na rowerze. Ma silny instynkt łowiecki, dlatego nie powinien być spuszczany ze smyczy.
 
Mizu na spacerach bez problemu mija napotkane psy. Jednak nie wiemy czy był dostatecznie socjalizowany z psami, dlatego bezpośrednie kontakty z innymi czworonogami powinny być ostrożne. Polecamy go jako jedynaka w nowej rodzinie, może ewentualnie zamieszkać z suczką większych rozmiarów pod okiem doświadczonego opiekuna.
 
Mizu powinien zamieszkać w większym mieszkaniu lub w domu z ogrodem. Zdecydowanie lepiej będzie czuł się na większej przestrzeni, na której aklimatyzacja będzie dla niego łatwiejsza. Przy sporej sile jest bardzo zwinny, dlatego należy zadbać o wysokie ogrodzenie, a na ogrodzie powinien być zawsze pod nadzorem. Nie boi się wejścia do budynków, swobodnie czuje się w pomieszczeniach, odnajdzie się w domowych warunkach. Bez większych problemów poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.
 
Mizu czeka w schronisku na wyjątkową rodzinę, która zapewni mu odpowiednie warunki i wykorzysta drzemiący w nim potencjał. Mamy nadzieję, że szybko opuści schroniskowy boks.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:
 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content