Piko

Piko

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 11/2021 .
  • Waga: 17 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY

O Mnie

PIKO
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 11/2021
WZROST: DO 45 CM
WAGA: OK. 17 KG
STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 16 LAT
 
Historia Piko jest bardzo smutna, nas poruszyła ogromnie. Mamy nadzieję, że i Wasze serca nie pozostaną obojętne i szybko znajdzie kochający dom. Piko jako szczeniak został przywieziony z jakiegoś miasta lub wsi z centralnej Polski. Miał trafić do dobrej rodziny niestety nie miał tyle szczęścia. Od szczeniaka był bity i głodzony, ograniczano mu wodę, ponieważ załatwiał swoje potrzeby w mieszkaniu. Ostatecznie został przypięty łańcuchem do szafki w przedpokoju. Upodlony do granic możliwości cierpiał w samotności. Na szczęście ktoś nie przeszedł obojętnie i zadzwonił do schroniska z prośbą o interwencję. Pojechaliśmy na miejsce i naszym oczom ukazał się wychudzony, zaniedbany i przerażony czarny kundelek. Zabraliśmy Piko i obiecaliśmy, że znajdziemy mu najlepszy dom, który zadba o niego i wynagrodzi mu stracony czas.
 
Początki Piko w schronisku nie należały do najłatwiejszych. Był nieufny i bardzo bał się ludzi, ale nie dziwi nas to, ponieważ człowiek był do tej pory jego katem, a nie kochającym i troskliwym opiekunem. Powoli przekonywaliśmy go, że nie wszyscy mają złe zamiary i z czasem udało nam się dotrzeć do niego. Zaufał jednej osobie, z czasem do grona zaufanych ludzi dołączyli kolejni i tak Piko powoli zaczął uczyć się życia na nowo.
Piko z dnia dzień robi coraz większe postępy. Na pewno wymaga bardziej doświadczonej rodziny, nie od razu pokocha każdego, a budowanie relacji i zaufania wymaga czasu. W stosunku do osób, które zna i lubi jest przyjacielsko nastawiony, z przyjemnością daje się głaskać, choć jeszcze do niedawna dotyk człowieka był dla niego trudny i kojarzył się z bólem. To pies z ogromnym potencjałem, jest inteligentny i szybko się uczy. Zapewne będzie zadowolony ze współpracy z człowiekiem. Trzeba tylko dać mu szansę, a na pewno odwdzięczy się wiernością i ogromną psią miłością. Będzie oddanym przyjacielem całej rodziny.
 
Piko ładnie chodzi na smyczy. Ze względu na młody wiek powinien trafić do aktywnej rodziny. Jest psem energicznym i żywiołowym. Nie boi się ruchu ulicznego, może zamieszkać zarówno na wsi jak i w mieście. Oprócz aktywności fizycznej, na pewno zadowolony będzie z pracy z człowiekiem. Radość sprawi mu uczenie się komend lub udział w szkoleniu dla psów.
 
Piko lubi inne czworonogi i ma z nimi dobry kontakt. Z łatwością zawiera psie przyjaźnie i świetnie odnajduje się w towarzystwie innych psów. Dobrze odnajdzie się w domu z psem, od którego będzie uczył się dobrego, psiego życia. Psy powinny zapoznać się przed adopcją.
 
Piko zachowuje czystość w pomieszczeniach i dobrze się w nich czuje. Szybko odnajdzie się w domowych warunkach. Przy odpowiednim podejściu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym.
 
Piko to pies skrzywdzony przez człowieka. Potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego podejścia. Szukamy dla Piko odpowiedzialnej, kochającej i przede wszystkim świadomej posiadania psa rodziny.
 
Dodatkowe Informacje
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia: 504 725 567
 
LINK DO ALBUMU:
 
LINK DO WYDARZENIA:

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content