Sezam

Sezam

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 07/2016 .
  • Waga: 18 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
  • STOSUNEK DO PSÓW: POZYTYWNY
SEZAM
MIESZANIEC
WYKASTROWANY
WIEK: 07/2016
WZROST: OK. 46 CM
WAGA: OK. 18 KG
STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY, MOŻE ZAMIESZKAĆ Z SUCZKĄ
STOSUNEK DO KOTÓW: NIEZNANY
STOSUNEK DO DZIECI: POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI POWYŻEJ 15 LAT
 
Sezam to pies, który trafił do schroniska z ulicy. Był bardzo wystraszony, jego początki w schronisku były trudne, nie umiał zaufać, bał się ludzi. Po tygodniu stres zaczął mijać i Sezam powoli otwierał się na pracowników schroniska i wolontariuszy.
 
Dzisiaj Sezam to pies wesoły i kontaktowy. Wciąż jeszcze bywa nieufny w stosunku do nowych osób, przy odpowiednim podejściu otwiera się i zaprzyjaźnia. Sezam to psiak lubiący towarzystwo człowieka, jest pieszczochem, sam domaga się głaskania. Jednak wymaga czasu, by zaufać i zbudować więź z nowym opiekunem. Powinien trafić do domu konsekwentnego z większym doświadczeniem. Sezam jest inteligentny i pojętny, chętnie współpracuje z człowiekiem, jednak silny i niezależny charakter sprawia, że nie podporządkowuje się ślepo woli swojego opiekuna. Potrzebuje przewodnika zrównoważonego, spokojnego i konsekwentnego, który potrafi jasno określić granice zachowania i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Przyszły opiekun musi być gotowy na pracę z psem oraz szkolenie.
 
Sezam na pewno odnajdzie się w aktywnym domu. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, a spacery powodują, że maksymalnie się odpręża. Będzie świetnym kompanem długich pieszych wycieczek lub wypadów w góry. To pełen życia pies, który nigdy nie odmówi spaceru. Ruch sprawia mu ogromną przyjemność. Ładnie chodzi na smyczy, nie reaguje na przechodzące obok inne czworonogi. Uwielbia wodę.
 
Nie wiemy czy Sezam był odpowiednio socjalizowany z psami. Jego stosunek do psów jest neutralny, jednak bywają psy, które mogą nie przypaść mu do gustu. Zdecydowanie lepiej odnajdzie się w towarzystwie suczki. W nowym domu może zamieszkać z suczką, może być też jedynym pupilem.
 
Nie znamy przeszłości Sezama, nie wiemy czy miał kiedyś dom. Wydaje się być psem domowym, dobrze czuje się w pomieszczeniach, potrafi utrzymywać czystość. Przy odpowiednim podejściu dobrze znosi zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne.
 
Sezam potrzebuje cierpliwego i doświadczonego domu, który da mu czas na aklimatyzację i zbudowanie zaufania. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, który otoczy go opieką i miłością. Mamy nadzieję, że nie będzie musiał długo czekać na nową rodzinę.
6
Dodatkowe Informacje
WIRTUALNA ADOPCJA:
AGATA ŻEBRACKA
 
Kontakt w sprawie adopcji:
Aneta: 791 026 277
 
LINK DO ALBUMU:
LINK DO WYDARZENIA:
 
Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357
Skip to content