Ślliniak

Śliniak

  • Płeć: Samiec
  • Wiek: 08/2020 .
  • Waga: 30 kg
  • STOSUNEK DO DZIECI: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY
  • STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY

O Mnie

 

ŚLINIAK

W TYPIE AMERICAN BULLY

WYKASTROWANY

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

WIEK: 08/2020

WAGA: DO 30 KG

STOSUNEK DO PSÓW: NEUTRALNY NA SPACERACH, W DOMU POWINIEN BYĆ JEDYNAKIEM

STOSUNEK DO KOTÓW: NEGATYWNY

STOSUNEK DO DZIECI: NIE JEST POLECANY DO DOMU Z DZIEĆMI

 

Śliniak do schroniska trafił z ulicy. Prawdopodobnie został porzucony, ponieważ biegał w kagańcu z przypiętą do obroży smyczy. Zapewne nie ma za sobą łatwego życia. Jego reakcje jednoznacznie wskazują, że mógł być bity. W pierwszych dniach pobytu w schronisku był mocno nieufny i zdystansowany, wręcz wykazywał agresję lękową. Dzięki szybko podjętej pracy otworzył się na kontakt z pracownikami i wolontariuszami. Po kilku tygodniach zaufał i zaczął wychodzić na spacery. Lubi kontakt z człowiekiem, ale obcej osobie nie pozwoli na bezpośrednie przekraczanie barier.

 

Śliniak charakteryzuje się dużą inteligencją. Uwielbia współpracować z człowiekiem. Jest bystry, uczenie się nowych komend przychodzi mu z łatwością. Jest psem karnym, ale wymaga doświadczonego opiekuna, który potrafi jasno określić granice i w relacjach z psem znaleźć równowagę pomiędzy miłością i dyscypliną. Potrzebuje opiekuna wyrozumiałego i gotowego na dużą pracę, mającego na to czas i warunki. Przed nową rodziną dużo nauki nad zaufaniem, współpracą oraz budowaniem kompetencji społecznych. Ma tendencje do pilnowania zasobów, szczególnie jedzenia. Konieczne jest zastosowanie określonego schematu karmienia.

 

Śliniak nadaje się do domu średnio aktywnego, jednak aby pozostał spokojnym i szczęśliwym psem przyszły opiekun powinien móc zapewnić mu treningi fizycznie oraz zajęcia umysłowe. Jak na młody wiek przystało jest psem ciekawskim i radosnym. Lubi jeździć autem, nie ma choroby lokomocyjnej. Chętnie wskakuje do samochodu. Ładnie chodzi na smyczy, choć zdarza mu się pociągnąć, zwłaszcza kiedy wytropi jakieś pachnące miejsce i koniecznie chce do niego dotrzeć. Lubi węszyć i buszować w trawie w poszukiwaniu nowych zapachów. Bezbłędnie wykonuje komendę „siad” oraz „daj łapę”. Lubi gumowe zabawki, chętnie aportuje i bawi się patykami. W pomieszczeniu świetnie skupia się na przewodniku, natomiast na spacerach z powodu nadmiaru bodźców trudniej jest mu się skupić, jest to do wypracowania.

 

Na spacerach różnie reaguje na przechodzące obok inne psy, niektóre ignoruje, a inne potrafi obszczekać. W domu zdecydowanie musi być jedynakiem. Śliniak jest psem domowym. Potrafi utrzymywać czystość, nie niszczy. Lepiej będzie się czuł w domu z ogrodem, gdzie na większej przestrzeni aklimatyzacja byłaby dla niego łatwiejsza. Szukamy dla niego domu raczej na obrzeżach miasta niż w centrum dużej metropolii. Przy odpowiednim podejściu poddaje się zabiegom weterynaryjnym i pielęgnacyjnym. Z powodu predyspozycji rasy miał przerost podniebienia miękkiego. W schronisku przeszedł zabieg korekcji podniebienia.

 

Śliniak to przepiękny pies, jest bystry i chętny do nauki. Mamy nadzieję, że trafi na dobry i odpowiedzialny dom, który wykorzysta jego potencjał. Nie nadaje się na pierwszego psa w rodzinie, wymaga doświadczenia ze strony opiekuna. Powinien trafić do osób znających rasę, a najlepiej miłośnika rasy.

 

Obowiązuje procedura adopcyjna. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu. Zastrzegamy sobie prawo wyboru właściciela.

Dodatkowe Informacje

Kontakt w sprawie adopcji:

Marta: 518 022 871

LINK DO ALBUMU:

https://photos.app.goo.gl/z54uNkEcKdeUAMm78

 

LINK DO WYDARZENIA:

https://www.facebook.com/events/2729400023767291/

 

Adopcyjne numery schroniskowe: 504 725  567 / 509 471 357

Skip to content